Слідами історичної спадщини
04 січня 2019

Скелівка (колишній Фельштин) – оборонний костел св. Мартина

 

Період будівництва: Заснування - початок XVI століття

Засновник: Каштелян і староста сяноцький Ян Гербурт

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном „Полоніка”)

Будівництво мурованого храму у Фельштині, швидше за все, розпочалося на початку 16 століття Яном Щенсним Хербуртом, старостою Добромільським. Він приєднав будівлю до більш ранньої вежі, яка служила дзвіницею. У 16столітті сім'я Хербуртів розбудувала та прикрасила костел, який став їхнім сімейним мавзолеєм з багатими надгробками. Освячення відбулося в 1583 році. У 1785 році було проведено реконструкцію храму та інтер'єру. Наприкінці 18 століття будівля горіла двічі. У 1871 році було проведено комплексну реконструкцію, а потім в 1904 р. повернення їй готицьких рис під керівництвом Фредеріка Папе. Будівля сильно постраждала під час війни 1914 року. Костел був перебудований в 1915-1923 роках під наглядом Тадеуша Шидловського. Після 1945 року храм був закритий, і близько 1990 року він був переданий греко-католицьким віруючим.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.


Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.


Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»


Реалізатори проекту:


Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)


Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).


Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu


Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля