Слідами історичної спадщини
29 січня

Костел Пресвятої Трійці в Поморянах

 

Період будівництва: 17481816

Засновник: Отець Миколай Гумніцький, граф Юзеф Урсин Прушинський

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Будівля костелу в Поморянах, котрий належав Собеським, розпочалася в 1691 році за кошти короля Яна III і тривала понад 120 років. Частково закладені після 1691 року фундаменти, визначили перехресний план будівлі. На наступному етапі у 17481758 рр. завдяки ініціативі місцевого парафіяльного священика о. Миколая Гумніцького, стіни було піднято на висоту вікон. Швидше за все, саме тоді храмові було надано характерний для 18 століття пілястровий інтер'єр. У цьому стані будівля збереглась до 18071808 рр., коли черговий спадкоємець Поморян граф Юзеф Прушинський здійснив подальше будівництво храму. Будівельні роботи під керівництвом архітектора Ігнація Апріла були остаточно завершені у 1816 році. Костел був освячений у 1819 році. Ця будівля належить до кількох храмів на східних територіях колишньої Литовської Співдружності обладнання якого залишилось незаймане в період радянського винищення. Біля костелу знаходиться дзвіниця, на якій до недавнього часу був дзвін з 1682 р., кошти на який виділив Ян III Собеський. Зараз він знаходиться у костелі. У 20152017 роках Фонд MOSTY здійснив проект реконструкції дзвіниці, що прилягає до костелу. Проект фінансувався Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща та приватними особами.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь. 

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018».

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Події / лютий

Всі події


21 лютого — 01 березня 2020

березень
Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля