Слідами історичної спадщини
03 січня 2019

Підгорецький замок

 

Період будівництва: 1637–1640 роки, реконструкція 1719–1729 роки.


Засновник: Станіслав Конєцпольський, великий гетьман Королівства Польського, Вацлав Жевуський, великий гетьман Королівства Польського


Інформація про об'єкт:

(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)


Палац споруджений Станіславом Конєцпольським, великим гетьманом Королівства Польського у 16371641 роках (в його головній формі), можливо, згідно з планами архітектора Андреа дель Аква. Оздоблювальні роботи були виконані в наступні двадцять років сином і онуком гетьмана - Олександром та Станіславом Конєцпольськими. Підгірці повинні були стати пам'ятником славі родини Конєцпольських. У 1682 р. підгірецькі маєтки перебували в руках сім'ї Собєських, а в 1718 р. їх купив Станіслав Жевуський, великий гетьман Королівства Польського. У той час палац був добудований на один поверх і отримав сучасну форму. Жевуські прикрасили замок чудовою галереєю, понад 500 картин. Спадкоємці гетьмана в 1685 році продали Підгірці Владиславу Сангушці. У міжвоєнний період в замку був музей. В умовах зростаючої загрози війни, Сангуські евакуювали колекцію з Підгірців, частково до Бразилії, де князь Роман Сангушко створив культурний фонд, який до сьогодні функціонує в Сан-Пауло. У 19391945 рр. резиденція була сильно пошкоджена, а потім згоріла в 1956 році. У 1997 році вона була передана Львівській картинній галереї, яка протягом багатьох років поступово виконує тут реставраційні роботи.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.


Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.


Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»


Реалізатори проекту:


Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)


Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).


Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu


Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля