Слідами історичної спадщини
08 лютого 2019

Домініканський костел у Тернополі

 

Період будівництва: 17491779

Засновник: Юзеф Станіслав Потоцький, великий гетьман Королівства Польського

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Домініканський монастир у Тернопoлі був фінансований у 1746 р. Юзефом Станіславом Потоцьким. Фінансування не було завершено під час життя гетьмана, який помер у 1751 році, а його онуки продовжували будівельні роботи (Францішек, Юзеф, Піотр та Вінценті Потоцький). У 1777 році інтер'єр храму був прикрашений поліхромією відомого львівського художника Станіслава Строінського. Костел був освячений в 1779 році. Храм був розроблений архітектором-аматором Аугустом Мошинським, котрий був чоловіком Теофіли Потоцької, онуки Юзефа Потоцького, засновника Тернопільських домініканців. Він запроектував комплекс, що складається з костелу та монастиря, розташованого за ним в його осі. Костел був закладений на овальному плані, з імпонуючим двоповерховим фасадом. З 1906 р. тут проводились всебічні ремонтні роботи. Після 1945 року костел був закритий, а в 1959 році тут був створений склад картин, в той час він був ретельно відремонтований та перебудований. У 1989 році костел був переданий греко-католикам і тепер є собором. У пост-Домініканському монастирі зараз розташовано регіональний архів.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля