Слідами історичної спадщини
01 лютого 2019

Бучацька ратуша

 

Період будівництва: 17501751

Засновник: Канівський староста Микола Базиль (Василь) Потоцький

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Бучач процвітав у другій половині 18 століття, коли місто було головним місцем проживання ексцентричного магната Миколая Базилі Потоцького, старости Канева. Тоді Потоцький найняв видатних діячів мистецтв, серед яких були архітектор Бернард Меретин та скульптор Ян Єжи Пінзель. У 1750-1751 рр., завдяки фондам магната, Бернард Меретин збудував чудову ратушу, к котрій Пінзель виконав великий скульптурний ансамбль. Головним декоративним елементом були дванадцять скульптурних груп, що зображують подвиги Геракла. Ратуша зазнала пожежі 1865 року, коли більша частина чудового скульптурного оздоблення була зруйнована (дотепер збереглись скульптурні групи з зображенням чотирьох подвигів Геракла). У післявоєнний період ратуша була перебудована, а з 1982 р. тут розміщується обласний історико-краєзнавчий музей. У 2016 р. почався ретельний ремонт Бучацької ратуші.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля