Слідами історичної спадщини
29 січня 2019

Олеський замок

 

Період будівництва: Початок XVII ст.

Засновник: Воєвода руський Ян Данилович

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Замок Даниловича і Собєських (18 століття Жевуських), в якому народився майбутній король Ян ІІІ (1629 р.), розташований на пагорбі, на нерегулярному плані овальної форми, з баштою в куті та воротами з вежою, з цегли, двоповерховий. Побудований на місці колишнього руського замку на рубежі 1617 століть як магнатська резиденція; перебудований в 80-х роках 17 століття Яном III та Марією Казимірою Собеськими. Після першого розділу Польщі (1772), перетвореного австрійцями в казарму. З нагоди 200-річчя віденської битви (1883 р.) викуплений з австрійських рук. Міцно ушкоджений під час Першої світової війни, відновлений в 30-х роках 20 століття, знову пошкоджений під час Другої світової війни. Відновлений в 1961-1965 роках. Від 1975 року – філія Львівської художньої галереї з постійною виставкою мистецтва 1518 століття. Найбільш цінними експонатами є: картина М. Альтомонте Битва під Віднем (з парафіяльної церкви в Жовкві) та експонати львівської скульптури 18 століття.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля