Слідами історичної спадщини
25 січня 2019

Чернелиця – замок

 

Період будівництва: Початок XVII ст. – 1659

Засновник: Князь, Брацлавський та Волинський воєвода Міхал Єжи Чарторийський

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Будівництво замку, розташованого на правому березі Дністра в Чернеличі, розпочалося на початку 17 століття. Остаточну форму фортеці надали лише в 1659 році Міхал Єжи Чарториський, воєвода брацлавський та волинський, і його друга дружина (шлюб в 1650 р.) Євфразина з дому Станіславська. Потім замок, збудований на плані правильного квадрата, був оточений чотирикутним комплексом бастіонних укріплень з каменю. Своїм зарисом він нагадував замок Собєського у Золочеві. Замок кілька разів був завойований під час війни Речі Посполитої з Османською імперією (1672, 1676), перебудований завдяки пожертвуванню короля Яна III Собєського, втратив своє значення на початку 17 століття, все ще використовувався Цєньськими на початку 19століття. До сьогодні збереглися пошкоджений контур стін замку та вражаюча будівля воріт з головним входом оточеним багато оформленим порталом, над яким видніє кам'яний щит із гербом Погонь Чарториських та датою 1659 р.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля