Слідами історичної спадщини
22 січня 2019

Палац у Тульчині

 

Період будівництва: 80-і рр. XVIII ст.

Засновник: Станіслав Щенсни Потоцький, великий поручник Королівства Польського

Інформація про об'єкт
(підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка»)

Палац в стилі пізнього класицизму в Тульчині був збудований в 17811782 рр. за ініціативою Станіслава Щенсни Потоцького як його резиденція до котрої він переїхав з родового Кристинополя. Резиденція в Тульчині була однією з найбільш вражаючих класичних палацових комплексів у Польщі. Вона складалася з монументального корпусу палацу довжиною 68 м, з широким масивним колонним портиком і величними флігелями (близько 80 м кожний), з'єднаними колонними проходами. У палаці було більше 100 кімнат, театр, бібліотека та вражаюча колекція мистецтва. Величезний пейзажний парк, відомий як Хороше, був розташований біля палацу. У 1787 році останній король у Речі Посполитої Станіслав Август Понятовський перебував в Тульчині. Зі смертю Станіслава Щенсни Потоцького палац почав занепадати, аж в 1892 році він був проданий російській владі, яка створила казино в колишній резиденції сім'ї Потоцьких. Після пожежі палацу в 1928 році, яка зруйнувала перший поверх, в палацових кімнатах до 1970-х років була розміщена військова частина. В даний час у палаці знаходиться місцевий технікум.


У рамках проекту «Україна і Польща. Слідами історичної спадщини» в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.

 

Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.

 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»

 

Реалізатори проекту:

 

Підтримка проекту:

  • Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» (http://polonika.pl/)
  • Національний цифровий архів Польщі (http://www.nac.gov.pl)

 

Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (https://historykon.pl).

 

Сторінка проекту: http://www.pluazdrona.eu

 

Профіль Facebook проекту: https://www.facebook.com/pluazdrona/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля