Новини13 липень 2008

Загинув Броніслав Ґеремек

 

13 липня у віці 76 років у автомобільній аварії загинув видатний польський інтелектуал та політик Броніслав Ґеремек.

geremek_400

Життя цієї визначної для польської держави постаті від самого дитинства нагадувало боротьбу. Дитиною він потрапив до Варшавського ґетто, на його очах руйнувався світ, згодом його батька закатували у Аушвіц.

Молоді роки Броніслава Ґеремка минули у боротьбі з комуністичною дійсністю. Разом із Яцеком Куронем та іншими підпільниками Ґеремек мріяв надати комунізмові „людського обличчя" (ідею цю підкинув на польсько-чеській зустрічі у горах  молодий чеський демократ Вацлав Гавел). Саме завдяки Ґеремку, Куроню, Міхніку польський демократичний рух „Солідарність" став більше ніж робітничим бунтом.

Після перемоги демократичних сил у Польщі, великого значення набули його візіонерські бачення щодо майбутнього країни. Великих зусиль доклав Броніслав Ґеремек у розвиток справжньої демократії у Польщі, не без його участі країна стала на шлях євроінтеґрації. Займаючи пост Міністра закордонних справ, Ґеремек гідно представляв Польщу в усьому світі. Засновник легендарної Unii Wolności (Союзу Свободи) - він залишався постаттю вільною від будь-яких фобій. Представляючи Польщу у Європарламенті, Броніслав Ґеремек воював із кожним проявом абсурду та безкомпромісності, і не лише з боку опонентів. Він не боявся відверто критикувати і співвітчизників заради досягнення великої мети - спільного європейського простору без кордонів.

Сказати, що Польща втратила визначну постать - не сказати нічого.

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля