Новини13 лютий 2018

Польський Інститут рекомендує

 

МАСАРА

Прем’єра: 17 лютого 2018року

Старий Театр (м. Краків, Польща)

Автор: Маріус Івашкевічус


Творча команда

Режисер-постановник: Станіслав Мойсеєв

Художник-сценограф, художник по костюмах: Володимир Ковальчук

Композитор: Євген Гальперін

У виставі зайняті актори: Радослав Кшижовський, Альдона Ґрохал, Малґожата Ґалковська, Пауліна Кондрак, Катажина Кшановська, Пауліна Пуслєднік, Анна Радван, Лідія Дуда, Богдан Бжиський, Мацей Харитон, Ґжеґож Ґрабовський, Роман Ґанцарчик, Збіґнєв В. Калета.
Події у виставі «Масара», за однойменною п’єсою сучасного литовського драматурга Маріуса Івашкевічуса, мають химерну географію: все розпочинається в Україні на території окупованого Донбасу, влітку 2014 року. Звичайний обід в родинному колі. Зі страшним гуркотом провалюється стеля. На стіл падає крісло літака з мертвою жінкою… Карколомна зміна локації і ми опиняємось в Амстердамі на урочистому вечорі пам'яті за загиблими на борту малайзійського «Боїнгу». І, власне, фінальний пункт призначення – Пекло. Сюжет, котрий від самого початку є документальним, поступово набуває метафізичного характеру.


Вистава «Масара» – це, перш за все, спроба дослідження сутності зла. Це розмова про тотальну жорстокість, агресію, нетерпимість, насильство, - як діагноз сучасного суспільства. Про тоталітарну політику супердержав і їхні прагнення абсолютного панування над світом, навіть якщо ціна тому – 1000 скалічених людських життів. Про право на безкарне вбивство. Автори вистави намагаються з’ясувати, чому в цивілізованому світі є місце війні і хто буде відповідати за її наслідки.


Творча команда, котра працювала над реалізацією проекту «Масара», – справжній міжнародний мікс. Для постановки вистави до Краківського Старого театру був запрошений знаний український режисер, екс-художній керівник Національного академічного театру ім. І.Франка – Станіслав Мойсеєв. Ним була запропонована п’єса одного з найкращих сучасних литовських драматургів Маріуса Івашкевічуса «Масара». Художник-сценограф та художник по костюмах – Володимир Ковальчук, відомий своєю творчою співпрацею з Юрієм Любімовим (Театрі на Таганці), а також Анатолієм Васильєвим («Школа драматичного мистецтва»). Лауреат премії Європейської кіноакадемії в номінації «найкраще музичне оформлення до кінострічки» за роботу над фільмом «Нелюбов» режисера Андрія Звягінцева, видатний європейський композитор Євген Гальперін є автором музики до вистави. До роботи були також залучені найкращі актори Старого театру. Зокрема, Радослав Кшижовський, який виконує головну роль Масари, – зірка сцени та кіноекранів Польщі. 


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля