Новини03 січень 2018

121 рік тому народилась зірка епохи німого кінематографа Пола Неґрі

 

Польська акторка Пола Неґрі, справжнє ім’я якої Барбара Аполонія Халупець, відверто говорила про те, що свій псевдонім створила від імені улюбленої італійської поетеси Ади Неґрі. З дитинства вона мріяла стати балериною, однак, з огляду на проблеми зі здоров’ям була змушена відмовитись від своїх планів. Закінчивши Імператорську Академію драматичного мистецтва у Варшаві, вже 1913 року вона дебютувала як драматична акторка в театрі, а 1914 року Пола почала зніматись у кіно. Її дебютом став фільм «Невільниця почуттів». Після дебюту вона миттєво стала однією з провідних польських актрис.


1918 року актриса почала зніматись у київського режисера Віктора Тужанського у фільмі «Сурогати любові». Пізніше разом з ним Пола переїздить до Берліна, де починає працювати з режисером Максом Рейнгардтом і знімається у фільмах Ернста Любіча: «Кармен» (1918), «Мадам Дюбаррі» (1919), «Сумурун» (1920), «Гірська кішка» (1923).


Саме у Німеччині Пола зіграла головну роль у фільмі «Маня. Історія працівниці тютюнової фабрики», сюжет якого є одночасно вражаючим та позачасовим, як і саме візуальне втілення. Фільм є досконалим прикладом того, що європейська співпраця у царині кіно існувала від самого початку його існування, адже головну роль виконує польська акторка, фільм було знято у Німеччині, а його режисером був угорець Еуґен Іллес.


У рамках спеціальної програми з нагоди Головування Польщі у Раді ЄС 2011 року, ми представляли цей фільм українським глядачам.
Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля