Новини03 січень 2018

Польща розпочинає членство у Раді Безпеки ООН

 

- Я радий, що через двадцять років Польща повертається у Раду Безпеки ООН. Нашими пріоритетами буде зміцнення міжнародного права і попередження, а нашим фірмовим знаком – поєднання питань безпеки з розвитком, - сказав у вівторок міністр Вітольд Ващиковський з нагоди початку польського непостійного членства у Раді Безпеки ООН.


- Місце в Раді – це своєрідний білет на участь у світовій політиці , - зазначив шеф дипломатичного відомства.


Другого січня 2018 року у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку відбулася церемонія заміни національних прапорів прапорами держав, які у якості непостійних членів увійшли сьогодні до складу Ради Безпеки ООН. Крім польського, на флагштках замайоріли також прапори Екваторіальної Гвінеї, Кувейту, Нідерландів, Перу і Кот-д'Івуару. Ці держави замінили Україну, Єгипет, Японію, Уругвай, Італію і Сенегал, каденція яких завершилася наприкінці 2017 року. Польщу було обрано членом Ради Безпеки на 2018-2019 роки у таємному голосуванні Генеральної Асамблеї ООН 2 червня 2017 року, у якому нашу кандидатуру підтримало 190 держав-членів ООН.


- Безпрецедентно високу підтримку, яку ми отримали на виборах кілька місяців тому, ми сприймаємо як прояв визнання і довіри з боку міжнародної спільноти до Польщі та її попередньої діяльності, спрямованої на збереження міжнародного миру і безпеки. Це також для нас великий обов’язок і виклик, як добре використати членство у Раді Безпеки для пошуку ефективного вирішення глобальних викликів, котрі постали перед нами у сфері миру і безпеки, - сказала у вівторок посол Йоанна Вронецька, Постійний представник Польської Республіки при Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку.


 


У вівторок відбулася церемонія під головуванням Казахстану, який протягом січня головує у Раді.  Пріоритетними темами головування Казахстану будуть: питання нерозповсюдження зброї масового знищення і ситуація в Афганістані.


До порядку денного також увійдуть, зокрема, сирійське питання та діяльність миротворчої місії ООН в Демократичній Республіці Конго, Лівії, Судані, Малі, Сомалі, Південному Судані та на Кіпрі. Польща буде головувати в Раді в травні цього року, а також у другій половині 2019 року.


У Раді Безпеки в 2018 році ми будемо працювати спільно з п’ятьма постійними членами – Росією, Китаєм, США, Великобританією і Францією – а також членами, обраними шляхом голосування: Ефіопією, Екваторіальною Гвінеєю і Кот-д'Івуаром – представниками Африки; двома державами з Латинської Америки: Болівією і Перу; двома представниками азійських і арабських країн: Казахстаном і Кувейтом, а також двома представниками Західної Європи: Нідерландами і Швецією.


Рада Безпеки є одним із п’ятьох головних органів Організації Об’єднаних Націй. Хартія Об’єднаних Націй покладає на Раду головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки.Прес-служба МЗС РППідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля