Новини28 грудень 2017

118 років тому народився видатний польський кіноактор Еугеніуш Бодо

 

Еугеніуш Бодо – одна з  найбільших зірок польського довоєнного кіно, кумир жінок, зразок елегантності. Славу здобув завдяки фільмам «Чи Люцина – це дівчина?», «Павел і Гавел», «Поверхом вище», як актор і виконавець пісень «О, спи кохана», «Я домовився з нею на дев’яту», «Такий вже я холодний пройдисвіт».
Богдан Ежен Жюно (справжнє ім’я Еугеніуша Бодо) народився 28 грудня 1899 року в Женеві; частина джерел місцем його народження подають Варшаву, ще інші – Лодзь. Його батько Теодор Жюно був швейцарцем, мав у Лодзі кінотеатр «Уранія». Мама, Дорота Дилевська, походила з польської шляхти.


На початку артистичної кар’єри Бодо виступав у варшавських кабаре, серед яких «Qui Pro Quo» і «Морське око», де серед виконавців були Ганка Ордонувна, Мечислав Фогг, Зуля Погожельська, Адольф Димша.  Вперше знявся у кіно 1925 р. у фільмі «Суперники» у ролі Генюся (режисер – Генрик Шаро). Потім грав у фільмах: «Усмішка долі» (1927, реж. Ришард Ординський), «Вітри від моря» (1930, реж. Казімєж Чинський), «Небезпечний роман» (1930, реж. Міхал Вашинський) «На Сибір» (1930, реж. Генрик Шаро).


У наступні роки грав у фільмах: «Пісняр Варшави», де співав пісню «Такий вже я холодний пройдисвіт» (1934, реж. М. Вашинський); «Кохає, любить, поважає», в якому грав разом з Лодою Галамою (1934, реж. М. Вашинський), «Чи Люцина – це дівчина?» з Ядвігою Смосарською (1934, реж. Юліуш Гардан), «Чорна перлина» (1934, реж. М. Вашинський), «Я збрехала» (реж. Мєчислав Кравіч).


Одну зі своїх найвідоміших ролей актор зіграв у фільмі «На поверх вище» (1937, реж. Леон Тристан). За рік до початку ІІ світової війни Бодо разом з Адольфом Димшею зіграли у фільмі «Павел і Гавел» (1938, реж. М. Кравіч); в дуеті заспівали колискову «А-а-а, котки два» («О, спи кохана»).


1936 року здобув титул короля стилю. Рекламував твідові піджаки з розкішного магазину «Стара Англія». У квітні 1939 р. Бодо відкрив кав’ярню «Кафе Бодо» на вулиці Фоксаль у Варшаві.

Коли почалася ІІ світова війна, виїхав до Львова. Там виступав у колективі «Теа-Джаз», яким керував Генрик Варс.


1941 року Еугеніуша Бодо арештувало НКВД за звинуваченням у шпигунстві. Утримували його в Москві та Уфі. Потім потрапив до табору в Котласі Архангельської області, 900 км. на північний схід від Москви. Там 7 жовтня 1943 року він помер від голоду і виснаження.


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля