Новини11 жовтень 2017

Спікер Сенату Польщі здійснить візит до України

 

У середу, 11 жовтня, спікер Сенату відвідає будівлю Польської медичної бібліотеки і Національної науково-медичної бібліотеки України в Києві, а також візьме участь в урочистому концерті.


У четвер, 12 жовтня, Станіслав Карчевський зустрінеться з головою Верховної ради України Андрієм Парубієм та візьме участь в урочистому наданні Польській медичній бібліотеці у Києві імені професора Збіґнєва Реліґи, польського кардіохірурга та політика, який подарував цій бібліотеці увесь свій книгозбір. Спікер Сенату зустрінеться також у столиці України з представниками полонійних кіл.


«До Києва їдемо для того, аби надати польській лікарській бібліотеці ім’я професора Збіґнєва Реліґи. Їду з його дружиною, пані Анною та сином пана професора, спільно візьмемо участь у тих урочистих заходах. Та бібліотека має дуже великі колекції, якими можуть користуватися українські та польські студенти, а також лікарі. Вірю, що бібліотека продовжить розвиватися, розширятися та працювати заради польських та українських лікарів», - сказав Карчевський.

Спікер Сенату повідомив, що під час зустрічі з головою ВРУ Андрієм Парубієм він обговорить ряд питань. «І ті складні, історичні, і актуальні: євросоюзні прагнення, реформи, які проводить Україна, те, як працює безвізовий режим», - додав він.


Станіслав Карчевський відзначив, що темою перемовин буде теж питання польської громади в Україні та можливість вивчення українськими поляками польської мови. «Я буду наполягати, аби український уряд виділив певні кошти також на такі школи. Їм дуже не вистачає фінансування і це дуже велика проблема. В Україні проживає приблизно мільйон поляків, ми прагнемо зберігати контакт з ними, але теж хочемо, аби вони могли мати контакт польською мовою, вивчали її, вчили польську історію», - наголосив спікер Сенату Карчевський.


У п’ятницю, 13 жовтня, спікер Сенату відвідає Польський воєнний цвинтар у Биківні, де покладе вінок до пам’ятника жертвами репресій. «Хочемо віддати шану усім тим, кого було жорстоко вбито – польським та українським жертвам», - сказав Станіслав Карчевський.


Цвинтар у Биківні знаходиться у сосновому лісі на виїзді з Києва. Це місце вшанування, зокрема, 3,5 тис. польських жертв НКВС в Україні. Це четвертий після Катинського лісу, Харкова та Мєдноє цвинтар, де спочивають польські жертви радянського тоталітаризму. У Биківні поховані також жертви сталінського Великого терору 1937-1938 років. Найбільшу групу складають українці та представники інших національностей СРСР – жертви комуністичних репресій.


 

Джерело: Українська служба Польського радіо


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля