Новини12 жовтень 2017

Польський Інститут рекомендує

 

21-22 жовтня у рамках Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбудеться показ польської програми «Свобода. Кіно соціальних змін». Протягом двох днів мешканці та гості української столиці зможуть побачити шість фільмів, присвячених тематиці свободи.


Програму, ініційовану Інститутом Адама Міцкевича, відкриють показом культового фільму класика польського кінематографу Анджея Вайди «Людина з заліза». Ця картина показує комуністичну Польщу 80-х років, охоплену страйками, і розповідає історію лідера страйкового комітету Мацєя Томчика. У 70-х під час протестів вбили його батька. Сьогодні підконтрольні владі журналісти збираються зробити про Мацєя репортаж задля компрометації. У 1981 році «Людина з заліза» стала першою польською картиною, яка отримала Золоту Пальмову Гілку Каннського Кінофестивалю. Після смерті Анджея Вайди фільм відреставрували для спеціального показу у Каннах. Київський глядач зможе побачити саме цю, відновлену версію легендарної картини.

 

Документальні фільми

Гості програми «Свобода. Кіно соціальних змін» зможуть побачити не лише польські картини. У програмі — литовський фільм «В очікуванні вторгнення» та американський «Чотири сезони революції». Остання стрічка розповідає історію двох жінок з різними політичними поглядами, які борються за своє бачення демократичного майбутнього Тунісу — країни, у якій почалася Арабська весна.

Інші документальні фільми, які можна буде побачити у кінотеатрі «Київ» 22 жовтня — це «Врублевський очима Вайди» та «Біси крізь роки». Обидві стрічки зняв класик польського кінематографу Анджей Вайда.

Програма «Свобода. Кіно соціальних змін» завершиться показом картини Аскольда Курова «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». На початку жовтня історію про українського режисера, який став російським політв”язнем, було номіновано на престижну міжнародну премію Silver Eye 2017 як кращий документальний фільм Східної та Центральної Європи.

 

Музика свободи та кримських татар

В рамках проекту у Києві виступить відома польська співачка й мультиінструменталістка Кароліна Ціха (Karolina Cicha) та один із найкращих бандуристів світу Ярослав Джусь. 21 жовтня, під час відкриття «Молодості», артисти виконають у Національній Опері України кримськотатарську пісню.

 

Детальна програма «Свобода. Кіно соціальних змін»

 

21 жовтня, кінотеатр «Київ»

13:00 ЛЮДИНА З ЗАЛІЗА, 1981 (відреставрована версія), реж. Анджей Вайда,153’ (червоний зал)

Дискусiя «Дорогами свободи» за участi легенди профспiлки «Солiдарнiсть» Збiґнєва Буяка

16:30 В ОЧІКУВАННІ ВТОРГНЕННЯ, 2016, реж. Нерінґа Медутите, 62’ (червоний зал)

18:00 4 СЕЗОНИ РЕВОЛЮЦІЇ, 2016, реж. Джессі Дітер, 87’ (червоний зал)

 

22 жовтня, кінотеатр «Київ»

12:00 ВРУБЛЕВСЬКИЙ ОЧИМА ВАЙДИ, 2015, реж. Анджей Вайда, 42’ (червоний зал)

14:00 Презентація Інституту Адама Міцкевича 30’ (кінотека)

16:00 «БІСИ» КРІЗЬ РОКИ, 2013, реж. Анджей Вайда, 52’, (червоний зал)

18:30 ПРОЦЕС: РОСІЙСЬКА ДЕРЖАВА ПРОТИ ОЛЕГА СЕНЦОВА, 2017, реж. Аскольд Куров (синя кімната)

22:00 Кароліна Ціха та Ярослав Джусь — онлайн концерт


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля