Новини26 жовтень 2007

Виставка "Реставрація срібних Царських Врат іконостасу Софійського собору"

 

Виставка «Реставрація срібних царських врат іконостасу Софійського собору у Києві та польська школа реставрації пам'яток» відкриється 26 жовтня о 17.00 у національному заповіднику Софія Київська. У Львові виставка відкриється 29 листопада о 18.00 у Палаці Мистецтв. Захід відбувається під патронатом надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні пана Яцека Ключковського.

На виставці представлено фотографії пошкоджених плиток срібних врат перед реставрацією та фотографії тих самих плиток після першого етапу реставраторських робіт - очищення, вирівнювання і доповнення знищених місць. Показано також фотографії самого процесу роботи ремісників над реконструкцією втрачених фрагментів пам'ятки старовинною технікою карбування срібного листа, приліпленого до твердої, але пластичної основи зі смоли.

Адже у результаті конкурсу на реалізацію проекту реставрації та реконструкції Царських врат Софійського собору було обрано проект, запропонований найстарішою польською реставраторською фірмою - Польські майстерні реставрації пам'яток старовини (ПМРПС А.Т.) з Варшави. Ця фірма, з півстолітньою традицією, виконує значну частину реставраторських робіт у Польщі і велику кількість реставраторських заходів у цілому світі. Координатором проекту реставрації з польського боку став керівник краківського відділу ПМРПС А.Т. архітектор Ян Павліцький, який, між іншими, проводив реконструкцію і відбудову спаленої православної церкви на Святій Горі Грабарці - духовному серці польського православ'я.

Реставраторським роботам попередувала детальна графічна реконструкція втрачених елементів твору, проведена на основі збережених фотографій срібних врат ще на початку ХХ століття. Для перегляду фотографій було застосовано найсучасніші здобутки цифрової техніки, що дозволили збільшити невеликі архівні фотографії до масштабу 1 : 1 з повним збереження читабельності зображення.

Сама реконструкція була проведена з використанням технології XVIII століття та, що варто підкреслити, із застосуванням оригінальних знарядь - чеканів, котрі передавалися з покоління у покоління польськими золотарями.

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля