Новини12 липень 2017

125 років від дня народження Бруно Шульца

 

Бруно Шульц (1892–1942), польський письменник і художник єврейського походження з Дрогобича, поруч з Ґомбровичем та Віткевичем, вважається одним із найоригінальніших польських митців міжвоєнної доби, феноменом, народженим у багатокультурному середовищі Галичини.
Спершу Бруно Шульц став відомим як оригінальний графік і маляр, учасник численних виставок, у тому числі й у Львові, учасник мистецького руху «Артес», члени якого, галичани різних національностей, орієнтувалися на найновіші досягнення світової естетики, зокрема французької.


1933 року Бруно Шульц дебютував як письменник, відтак опублікував дві збірки оповідань – «Цинамонові крамниці» та «Санаторій Під Клепсидрою». Написані польською мовою, вони стали класикою польської літератури, створивши нову якість метафоричної мови, впровадивши в центральноєвропейський літературний канон сформовану в Німеччині естетику «нової реальності», яку в другій половині ХХ століття почали називати «магічним реалізмом».


Шульц трагічно загинув, застрелений гестапівцем на одній з вулиць рідного міста, а його мистецький доробок був розпорошений по світу (збереглася лише одна його картина, написана олією). Після війни був заборонений цензурою. У Дрогобичі – місті, яке завдяки йому здобуло світову славу, впродовж довгих років був забутий. Шульц – це постать, яка символізує драму людини ХХ століття, а також силу мистецтва, що перемагає поневолення людської особистості. Творчість Шульца, як і його життя, надихають щоразу нові покоління митців.


Його оповідання, опубліковані у збірках «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під Клепсидрою», перекладені на понад 40 мов світу, постійно з’являються нові їх переклади. 


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля