Новини05 вересень 2007

Презентація польських культурних програм в Україні, УНІАН, 17.30

 


Темою відкритої платформи для дебатів про сучасну культуру, яка відбудеться у рамках щотижневих посиденьок в УНІАН, середа 5 вересня 2007 року, о 17-30, буде презентація польських програм підтримки українських митців та інституцій культури.


Польща постійно інвестує чималі кошти в промоцію власної культури у світі, у тому й в Україні. Так вже не один рік діє програма підтримки перекладів творів польських письменників, яка фінансується міністерством Культури Польці і координується інститутом Книжки у Кракові.


З минулого року Польща, услід за Німеччиною та Великою Британією Польський Інститут у Києві провадить спільні грантові проекти на підтримку перекладів наукової літератури та есеїстики разом з міжнародним фондом «Відродження».


Упродовж останніх років українські письменники мають можливість перебувати на трьохмісячних стипендіях у Віллі Деціуса у Кракові, а українські митці -  на піврічних стипендіях у Польщі у рамках програми Gaude Polonia...


У цьому році запроваджено нові програмами:


1. У травні цього року Інститут книжки у Кракові разом з польським видавництвом «Чарне» фінансував програму промоції перекладів сучасної української літератури на польську мову, хоча головним пріоритетом Інституту книжки є промоція польської літератури.


2. З 2007 року маємо нову премію для українських письменників, які навіть не перекладені польською: літературну премію Конрада - всесвітньо відомого англійського мариніста з Бердичева польського походження; а у 2008 року очікується нова премія для українських художників: премія імені Малевича в сфері візуальних мистецтв.


3. Дві премії, які вручатимуться в рамках Форуму видавців у Львові: одна - українському перекладачеві, інша українському видавцю...


До розмови запрошені:


Єжи Онух - директор Інституту Польщі в Україні


Олександр Шимко - композитор, стипендіат Gaude Polonia


Михайло Швед - композитор, стипендіат Gaude Polonia


Дорота Камінська - президент студентського наукового кола україністів Ягелонського університету в Кракові


Модератори:


Петро Мацкевич і Ксеня Сладкевич, PR-агенція «MSBrand Corporation»


Посиденьки відбудуться о 17-30 у конференц-залі УНІАН за адресою: Хрещатик, 4


Для журналістів акредитація обов'язкова: тел.: 486-03-30, 8-050-372-92-00, pr@msbrand.net

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля