Новини16 березень 2017

Польський Інститут рекомендує

 

19 березня о 15:00 відбудеться показ польсько-української копродукції «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду» (2016), що створена в межах польсько-українського перформативного проекту «Мапи страху /Мапи ідентичності».

Місце показу: IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. Вул. Набережно-лугова, 8, вхід: 70 ua

Показ відбувається в межах міжнародної історичної конференції «Неоднозначне минуле. Радянський спадок крізь призму модернізації?», яку організовує представництво Фонду Гайнріха Бьолля в Україні

Після показу вистави запрошуємо до участі у розмові з командою проекту. Розмову модеруватиме Ірина Склокіна, дослідниця, кандидат історичних наук. Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини.


П’ятеро акторів з різних регіонів України та з Польщі досліджують спільне та особисте минуле і пам’ять своїх країн крізь призму індивідуального досвіду. Чи є прямий шлях від індивідуального досвіду і спогадів до колективної пам’яті? Чому колективні спогади іноді пригнічують індивідуальні? Хто нам диктує, що треба пам’ятати, a що треба забути? І чи є історією те, що не виставили в музей і що не потрапило в шкільні підручники?

У виставі ми працюємо зі своїм досвідом не лише як театральні митці, що створюють чергову фікцію, але й як громадяни (України та Польщі), як політичні суб’єкти, які мають право публічно ставити складні питання собі, державі, своєму місту або ж сім’ї. Слід визнати, що цей досвід (наш, та й не тільки наш) сповнений травмами – є важливою частиною нашої ідентичності.


Ми на практиці досліджуємо як минуле працює з нами, і як ми можемо працювати з минулим. Працювати так, щоб пережитою травмою не виправдовувати відсутність відповідальності.


Режисура: Аґнєшка Блонська (Варшава), Роза Саркісян (Харків)
Драматургія: Йоанна Віховська (Варшава), Діма Левицький (Київ)
Художниця: Алевтінa Кахідзе (Київ)
Художник світла: Ігор Азаров (Біла Церква)
Втілення сценографії: Ілля Джулай (Київ)
Перформери: Лукаш Вуйціцький (Варшава), Анна Єпатко( Львів), Іван Макаренко (Одеса), Ніна Хижна (Харків), Оксана Черкашина (Харків) 

Прем'єра відбулась у Києві, 24 i 25 вересня 2016 / ГОГОЛЬFEST
Також покази вистави відбулись:
Одеса, 28 вересня 2016/ Арт-Центр ім. Віри Холодної, Одеська кіностудія 
Херсон, 1 жовтня 2016/ Фестиваль Terra Futura, Театр імені Миколи Куліша, Сцена під дахом
Львів, 4 жовтня 2016 / Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса
Харків, 7 жовтня 2016 / Культурний форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт»,  Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=UphAmilVvVQ
https://web.facebook.com/mapy.strahu.mapy.identychnosti/


Вистава «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду» є частиною і результатом масштабного польсько-українського перформативного проекту мапи страху / мапи ідентичності. Проект об'єднав 40 театральних практиків (режисерів, акторів, драматургів) і теоретиків з усієї України. У травні 2016 у Львові і в липні у Харкові відбулися майстер-класи польських майстрів театру, а також відкриті лекції і дискусії за участі теоретиків і критиків театру і культури обох країн. Робота з усіма учасниками проекту - відважними, креативними, відвертими людьми була захопливою подорожжю і неймовірним досвідом. Ці зустрічі, взаємообмін, спільне дослідження тем страху та ідентичності стало базою до подальшої праці над виставою.


Реалізація проекту:  Stowarzyszenie Praktyków Kultury (Об’єднання практиків культури/ Варшава) у співпраці з українськими організаціями зі Львова, Києва, Харкова, Одеси і Херсону.

 

Дофінансовано із коштів Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.
За підтримки East European Performing Arts Platform (EEPAP).


Кураторка: Йоанна Віховська / Об’єднання практиків культури; EEPAP / Варшава

Координація проекту в Україні: Люба Ільницька / Львівський академічний театр імені Леся Курбаса

Промо-кампанія проекту: Ольга Мухіна / Мистецька майстерня «Драбина» / Львів 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля