Новини31 січень 2017

Польський Інститут рекомендує

 

6 лютого 2017 року в Театрі юного глядача на Липках відбудеться двомовний польсько-український спектакль «Дуб», присвячений третій річниці трагічних подій на Майдані та вшануванню Героїв Небесної Сотні. Виставу створили українські та польські школярі віком 14 до 18 років із міст-побратимів Бидгощ (Польща) і Черкаси (Україна) у серпні – вересні 2016 року під керівництвом режисера Анджея Стружа.

 

Театральний проект ініційовано Товариством «Клуб друзів України» з міста Бидгощ (Польща) в особі його віце-президента Рафала Марцинковського. Ключовим партнером польського Товариства у проекті є Перша міська гімназія в Черкасах.

 

Проект реалізовано під патронатом Національного центру культури Польщі і патронатами мерів міст-побратимів Бидгощі та Черкас.

 

Початок вистави 06.02.2017 о 19.00 за адресою: Київський академічний театр юного глядача на Липках, Київ, вул. Липська, 15/17.

 

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за лінком:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJIq44meTqnDmHWyFNzFoyxmyAAQ88ov2WjOYPhG_YOSGwCA/viewform?c=0&w=1

 

Контактна особа: Рафал Марцінковський, +38 0990583045

 

Спектакль присвячується проблемам історичної пам’яті. Це спроби наведення мостів між двома народами на основі спільних цінностей і прагнень до свободи та незалежності. Спектакль є протестом проти інструментального використовування історії і звинувачувань сучасних поколінь у вчинках предків сусідів. Вистава закликає до усвідомлення глядачами, що, незважаючи на трагічність подій минулого, між двома народами є спільні цінності, завдяки яким можна вибудувати успішне і приязне добросусідство між Україною та Польщею.

 

Назва вистави постає із подій конфліктного характеру, які відбулися в Бидгощі два роки тому. Зокрема, у травні 2015 року, на вшанування пам’яті подій на Майдані у 2013 році, Юрій Андрухович з ініціативи Товариства «Клуб друзів України» посадив у місті Дуб Вільної України. Під час урочистостей група польської молоді, апелюючи до найтрагічніших сторінок в історії польсько-українських відносин, намагалася зірвати цей захід. Через декілька місяців гілки Дуба були поламані, а дошка на ньому знищена. У грудні 2015 року невідомі зрізали дерево. Пропонований спектакль створений українською та польською молоддю як культурна відповідь на ці акти ненависті й вандалізму.

 

 

Партнери проекту: Narodowe Centrum Kultury (Національний центр культури Польщі), НЦ «Мала академія наук України», Польський Інститут у Києві, Slavos – Centrum Języków Słowiańskich (Cлавос – Центр слов’янських мов). 

Події / лютий

Всі події


21 лютого — 01 березня 2020

березень
Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля