Новини21 листопад 2016

2017 – повернення Конрада

 

Повернення Джозефа Конрада-Коженьовського відбуватиметься масштабно. Протягом наступних місяців найбільш британський із польських і найбільш польський із британських письменників з'являтиметься у ЗМІ, виставкових залах, на сценах та в публічному просторі. Парламент Польщі оголосив 2017 рік Роком Конрада, і згідно з цим рішенням Міністерство культури і національної спадщини РП розпочало процес прийому заявок на участь у Конрадівській програмі.


Мета програми — популяризація творчості Конрада, але не менш важливою її складовою буде надання інформації про його зв'язки з Польщею, про що відомо не всім. Багато читачів вважають Конрада-Коженьовського британським письменником, що легко зрозуміти, зважаючи на те, що він писав англійською, та на неоціненний вплив його книжок на англо-саксонську культуру (який підтверджується такими екранізаціями творів письменника, як Апокаліпсис сьогодні Френсіса Форда Копполи та Дуелянти Рідлі Скотта). Але Конрад був поляком, сам вважав себе таким та зробив значний внесок у польську культуру, і не лише завдяки сприйняттю його творів.


Програма передбачає гранти розміром до 300 000 злотих для підтримки проектів, спрямованих на популяризацію творчості й біографії Джозефа Конрада-Коженьовського за допомогою виставок, вистав, фестивалів, фільмів і семінарів. Заявки на фінансування можуть подавати державні заклади та органи місцевого самоврядування, школи та суб'єкті підприємницької діяльності. Іноземні організації можуть бути партнерами проектів.


Детальну інформацію про програму (правила, інструкції та зразки заяв) можна знайти на веб-сайті Міністерства культури і національної спадщини РП.


2017 року світ відзначає 160-ту річницю народження автора таких романів і оповідань, як Серце темрявиЛорд ДжімТіньова лінія та Таємний агент. День народження письменника припадає на 3 грудня.Джозеф Конрад, фото Wikimedia Commons


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля