Новини20 листопад 2012

У Києві відкрито меморіальну дошку Янушу Корчаку

 

У вівторок, 20.11.2012 року у Всесвітній день дитини у Києві відбулась урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки Янушу Корчаку, за адресою, вул. Володимирська, 47

 

Автор меморіальної дошки - Іван Григор’єв. Розміщено її на єдиному вцілілому будинку, пов’язаному з перебуванням Януша Корчака у Києві під час Першої світової війни. У ті часи у будинку розташовувалась польська гімназія для дівчат та дитячий садок, куди приходив працювати з дітьми Старий Доктор.

 

2011 року Сейм Республіки Польща оголосив 2012 рік «Роком Януша Корчака», що проходить під гаслом «НЕМАЄ ДІТЕЙ – Є ЛЮДИ». Дні Януша Корчака у Києві проходять невипадково, адже саме тут видатний педагог перебував на початку ХХ століття, і саме тут працював над однією зі своїх основоположних педагогічних робіт «Як любити дитину» (1918). Це також нагода нагадати про важливість та роль прав дитини у сучасному суспільстві за допомогою творів та життєвої позиції Януша Корчака.

Януш Корчак - людина, яка стала легендою ще за життя, класик дитячої літератури, педагог-новатор, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей. Він стверджував, що дитина має право бути такою, як вона є, має право на повагу, на помилку, на висловлення своїх думок.

 

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля