Новини14 листопад 2012

Польща скрізь

 

 

Дні польської дипломатичної служби та презентація діяльності Польських Інститутів 17-18 листопада у Варшаві

 

 

17-18 листопада резиденція Міністерства закордонних справ відкриє свої двері для відвідувачів. У рамках Дня дипломатичної служби Польщі, свята працівників польської закордонної служби, яке рішенням МЗС відзначається щороку 16 листопада, усі зареєстровані раніше матимуть виняткову нагоду побачити без перепусток як працює Міністерство. Заплановано численні заходи, серед яких уперше в такому масштабі буде представлено культурну та дипломатичну діяльність Польських Інститутів, які від імені МЗС організовують за кордоном заходи, що відображають сучасний портрет поляків використовуючи наш найкращий експортний продукт – культуру.

 

 

Чи знаєте ви, що Польські Інститути це:

- 23 центри, підпорядковані Міністерству закордонних справ на 4 континентах

- більше 2200 проектів на рік *

- 8500 згадок у світових ЗМІ *

- 14 000 шанувальників на Facebook

- 400 зарубіжних партнери

- 200 різних проектів на рік для близько 45 000 білорусів

- 1197825 перегляди сторінок Польського Інституту в Берліні *

- 50 000 глядачів виставки "Подорож на Схід" у Києві

- 300 000 одержувачів проекту "Вірші в метро Токіо"

 

* Дані за 2011 рік.

16 листопада – це важлива для Польщі дата – у цей день 1918 року Юзеф Пілсудський відправив першу закордонну телеграму до лідерів країн світу, інформуючи про створення незалежної польської держави. З метою відзначення цієї події, у 2009 році міністр закордонних справ Радослав Сікорський встановив День дипломатичної служби як данину поваги до досягнень останніх двох десятиліть і ролі дипломатії у створенні польської позиції на міжнародній арені.

 

День дипломатичної служби Польщі

 

У рамках цьогорічних святкових заходів 17-18 листопада з 10:00 - 17:00 у приміщенні Міністерства закордонних справ у Варшаві на ал. Шуха 21/23 буде організовано Дні відкритих дверей для громадськості. Бажаючі взяти участь і без перепусток побачити як працює міністерство можуть починаючи з 12 листопада зареєструватися на сайті www.msz.gov.pl. У будівлі Міністерства закордонних справ можна буде оглянути репрезентаційні зали на першому і другому поверхах, знаменитий Зал Ґедройця або твори мистецтва з інтер’єру довоєнних дипломатичних служб і кілька історичних пам’яток, що були втрачені під час війни і віднайдені Міністерством для Національного музею у Варшаві.

Оглядовий маршрут буде закінчуватися у новій будівлі Міністерства закордонних справ. Тут буде представлено діяльність Польських інститутів - центрів, що діють під егідою Міністерства закордонних справ у всьому світі, основним завданням яких є представлення польської культури за кордоном і публічна дипломатія, у тому числі вплив на формування суспільної думки і місцеві мистецькі кола. Відвідувачі зможуть поспілкуватися з директорами Польських інститутів, у тому числі з Нью-Йорка і Нью-Делі. Також на відвідувачів очікують розваги, заплановано ігри, приготовані спеціально для них.

 

Численні розваги

 

У невимушеній атмосфері літературного кафе з горнятком доброї кави, гості матимуть можливість зустрітися з директорами центрів у Європі, Азії та Америці, які щодня працюють у різних столицях світу і керівниками Департаменту публічної та культурної дипломатії. Також будуть представлені матеріальні свідчення подій, що відбуваються за кордоном: видані Інститутом книги, плакати та рекламні матеріали найкращих культурних проектів, здійснених за кордоном Польськими Інститутами. З допомогою мультимедійних засобів бажаючі зможуть розширити знання, відвідавши інтернет-сторінки Інститутів, а також переглянувши репортажі про деякі їхні проекти. Додатковою привабливістю відвідування заходу стануть меблі польської резиденції - витвір Тома Риґаліка, провідного польського дизайнера зі всесвітньо відомим іменем. На найменших відвідувачів очікує Зона молодого читача, учасники якої зможуть взяти участь у літературній подорожі по континентах, численні художні майстерні і конкурси з призами, а також куточок для малечі.

 

Польські Інститути – найбільші центри польської культури за кордоном

 

Польські Інститути – це 23 центри, що діють від імені Міністерства закордонних справ у всьому світі.

Їх основним завданням є представлення польської культури, участь у міжнародних проектах, а також вплив на формування суспільної думки і місцеві мистецькі кола. Інститути також реалізують проекти у рамках публічної дипломатії, у тому числі переконуючи до польської точку зору і польських політичних цілей. Завдяки їх роботі успішно змінюється портрет Польщі. Зменшується велика кількість сформованих роками негативних стереотипів і збільшується прихильність до Польщі та розуміння її державних інтересів.

 

Польські Інститути працюють на багатьох рівнях. З одного боку, вони організовують заходи, що мають широкий розголос і підвищують статус країни. Про це свідчать такі проекти, як виставка робіт Аліни Шапошніков у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку чи "Площа Свободи" Павла Альтамера, який у рамках Року Корчака на кілька днів перетворив найбільший фонтан у Братиславі на величезну пісочницю для дітей.

З іншого боку, Інститути ініціюють дискусії у середовищі, що формує громадську точку зору за кордоном, слідкують за тенденціям і шукають проекти, які створюватимуть сучасний портрет поляків використовуючи найкращий експортний продукт, який ми маємо, а саме культуру. Прикладом такої діяльності можуть бути постійні клубні події у Тель-Авіві, що проводяться польськими ді-джеями під назвою "Polish Independenz" у День незалежності Польщі, польський робот під час фестивалю робототехніки "Robotville EU" у Лондоні, одна з найбільших на той час організованих на Заході (у Брюсселі) виставка сучасного польського мистецтва під назвою "The Power of Fantasy", або ж зустріч з Віславою Шимборською у Болонському університеті, в якій взяли участь близько 1500 слухачів, а серед читачів поезії нобелівської лауреатки був Умберто Еко.

 

Для отримання додаткової інформації про День дипломатичної служби, діяльність Польських інститутів і можливість реєстрації на сайті www.msz.gov.pl.

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля