Новини04 липень 2019

Польський Інститут рекомендує

 

КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА до 200-річчя з дня народження СТАНІСЛАВА МОНЮШКА


Учасники:

Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії

Диригент Роман Ревакович (Польща)

Хор Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля»

Солісти: Тамара Калінкіна – сопрано (м. Київ), Олег Лановий – тенор (м. Львів), Тарас Бережанський – бас (м. Київ).
Проект дофінансовано з коштів Міністра Культури та Національної Спадщини Республіки Польща з Фонду Промоції Культури у рамках програми «Монюшко 2019 – Промеса» реалізованого Інститутом Музики і Танцю.

 

Роман Ревакович — диригент. Закінчив Музичну Академію імені Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом — диригентський факультет у класі Б. Мадея. Також вивчав композицію у класі М. Борковського. Тривалий час був пов’язаний з хоровим мистецтвом. Керував Українським чоловічим хором «Журавлі» з Польщі, з яким гастролював у США, Канаді, Західній Європі та Україні. Співпрацює з симфонічними та камерними оркестрами Польщі, Білорусі, Росії та України, зокрема з Національним Симфонічним Оркестром України, Симфонічним Оркестром Хмельницької Філармонії та Національним ансамблем солістів «Київська камерата». Особливою сферою зацікавлення Романа Реваковича є сучасна музика. У 1995 році у Львові разом з композиторами Львівської організації НСКУ заснував Фестиваль Сучасної Музики «Контрасти», на якому диригував прем'єри творів Ігоря Щербакова, Юрія Ланюка, Богдани Фроляк, а також українські прем'єри творів Вітольда Лютославського, Кшиштофа Пендерецького, Анджея Нікодемовіча, Арво Пярта. Багатократно виступав на фестивалях сучасної музики у Польщі та за кордоном.

 

Тамара Калінкіна – сопрано, солістка Національної опери України імені Т.Г. Шевченка, лауреат міжнародних конкурсів, зокрема володарка І-ї  премії Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків «Riccardo Zandonai» (Італія). Закінчила Київське державне вище музичне училище імені Р. М. Гліера та Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського. У 2004-2010 роках – провідна солістка Київського національного академічного театру оперети. З 2011 року – провідна солістка Національної опери України. До репертуару співачки входять такі партії, як: Віолетта («Травіата» Дж. Верді), Маргарита («Фауст» Ш. Гуно), Татьяна, Іоланта («Євгеній Онєгін», «Іоланта» П. Чайковського), Наталка («Наталка Полтавка» М. Лисенка), Оксана («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Лауретта («Джанні Скіккі» Дж. Пуччіні), Розіна («Севільський Цирульник» Дж. Россіні), Ксенія («Борис Годунов» М. Мусоргський), Недда («Паяци» Р. Лєонкавалло), Дездемона («Отелло» Дж. Верді), Русалка («Русалка» А. Дворжак) та багато інших. Веде активну гастрольну діяльність, як в Україні, так і за кордоном. Гастролювала в таких країнах, як: Австрія, Германія, Естонія, Італія, Литва, Македонія, Польща, Росія, Алжир, ОАЕ, Бразилія, Мексика, США та інші.

 

Олег Лановий – тенор, соліст Львівської національної опери, лауреат музичних конкурсів та фестивалів.  Закінчив Львівську Національну Музичну Академію імені М. Лисенка.  Ще під час навчання виконував партії Селіх-Ага, Андрія («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Молодого цигана («Алеко» С. Рахманінова), Возного і Петра «Наталка Полтавка» М. Лисенка). Дебютував та розпочав свою творчу діяльність на сцені  Львівської опери в партії Неморіно («Любовний напій» Г. Доніцетті, Таміно («Чарівна флейта» В.А. Моцарта), Графа Альмавіви («Севільський цирульник» Дж. Россіні). У своєму репертуарі має партії з опер Моцарта, Верді, Пуччіні, Доніцетті, Леонкавалло, Бізе, Лисенка, Монюшка. Бере участь у ораторіальних концертах. Виступав у Польщі, Більрусії, Франції, Бельгії, Німедчині, Чехії, Швейцарії, Австрії, Болгарії.

 

Тарас Бережанський – бас, соліст Національної опери України імені Шевченка у Києві, лауреат міжнародних конкурсів, запрошений соліст Німецької опери м. Берлін, Женевського Гранд театру, Австралійської опери, Національної опери Чилі. Закінчив Національний педагогічний університет України імені Драгоманова та Національну музичну академію України імені Чайковського. В 2010 році дебютував на оперній сцені в партії Зарецького (Євгеній Онегін) в Оперній студії НМАУ. Серед ангажементів: Падре Гуардіано (Сила долі) Національна опера Чилі; Коллін (Богема) Сіднейська опера; Спарафучілє (Ріголетто) Сіднейська опера та Оперний театр Північної Ірландії; Король Рене (Іоланта) Фестиваль Опероза в Чорногорії та Державний музичний театр м. Клайпеда; Геркулес (Джазоне) Королівська опера Версалю; Анабаптист/Захарія (Пророк) Німецька опера м. Берлін; а також Реквієм Моцарта – Національна опера України та Женевська консерваторія; 9 Симфонія Бетховена – Гульбелькян Оркестр і Хор, м. Лісабон.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля