Новини02 травень 2019

День Полонії і поляків закордоном

 

День Полонії і поляків закордоном, що відзначається 2 травня, сейм Республіки Польща встановив у 2002 році. Ця ініціатива була спрямована на вшанування «багатовікового доробку і вкладу Полонії і поляків закордоном у відновлення незалежності Польщі, вірності і відданості польському духу, а також допомоги Батьківщині у найважчі моменти».
Польський уряд, визнаючи особливу роль Полонії, включає співпрацю з полонійними осередками до списку своїх пріоритетів. Міністр закордонних справ Яцек Чапутович у програмній промові, проголошеній у березні цього року в сеймі Республіки Польща, підкреслив, що «ми розглядаємо наших співвітчизників у якості важливого союзника уряду в процесі популяризації польського національного інтересу, польської культури, національної пам’яті та польського історичного бачення».


За даними МЗС РП, поза межами Польщі на сьогоднішній день проживає близько 20 мільйонів поляків і осіб польського походження. Велику групу складають ті, хто залишився на східних територіях після перенесення кордонів держави. Інші – сучасні емігранти – утворюють сучасну Полонію в західних країнах. Найбільшою польською діаспорою є американська. 2012 року у Сполучених Штатах Америки понад 9,6 млн. осіб задекларували своє польське походження.


Прес-служба

Міністерства закордонних справ

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля