Новини01 травень 2019

П'ятнадцять років членства Польщі в ЄС

 

1 травня 2004 року відбулось найбільше в історії розширення Європейського Союзу. Польща, разом з Чехією, Словаччиною, Угорщиною, Литвою, Латвією, Естонією, Словенією, Кіпром і Мальтою вступила до Європейського Союзу.Першим кроком було підписання 16 грудня 1991 року Європейської угоди про асоціацію між Польщею і Європейськими Спільнотами, а також їхніми державами-членами. Символічним моментом було подання Урядом Республіки Польща формальної заявки на членство в Європейському Союзі, яке відбулось 8 квітня 1994 року в Афінах. Чотири роки потому розпочались відповідні переговори по вступу до структур Євроспільноти. У референдумі щодо вступу, який відбувся 7-8 червня 2003 року, 77,45 відсотків поляків проголосувало за членство в ЄС.


Польща – це найбільша за населенням і за площею держава з тих, що вступили в ЄС після 2004 року. Зі всіх економік ЄС польська займає 6 місце відповідно до показника сумарного обсягу виробництва товарів та послуг ВВП, водночас вона належить до тих країн, які розвиваються найшвидше. Польща – активний і важливий член Європейського Союзу, який бере участь у найважливіших дебатах, що відбуваються на рівні Європейського Союзу щодо майбутнього ЄС, міграційної, кліматичної й економічної політики. Членство Польщі зміцнює її позицію на міжнародній арені, приносячи чималу економічну, політичну й суспільну користь.


Вступ Польщі до Європейського Союзу був вінцем зусиль усіх урядів, що були створені після перемоги Солідарності у 1989 році. […] Членство у Європейському Союзі стало міцним підґрунтям модернізації нашої держави, нашої економіки та нашої закордонної політики – сказав під час свого програмного виступу Міністр закордонних справ РП Яцек Чапутович, з яким він виступив у сеймі РП 14 березня 2019 року.


Прес-служба

Міністерства закордонних справ РППідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля