Новини20 грудень 2018

Завершилася конференція СОР24 в Катовіцах

 

15 грудня завершилася 24-та Конференція рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй з питань кліматичних змін (COP24), на якій прийнято Катовіцький кліматичний пакет.

 

Інструкції щодо імплементації Паризької угоди – це документ на 133 сторінки, що запроваджує універсальні засади впровадження Угоди і протидії змінам клімату з урахуванням рівню розвитку і специфічних умов кожної країни.

 

Під час конференції вдалося провести усі заплановані події високого рівня: «Діалог Таланоа», перемовини міністрів щодо фінансування кліматичних програм і обговорення діяльності до 2020 р., а також ряд подій в рамках глобальної програми кліматичних проектів.

Важливою подією СОР24 став Саміт лідерів 3 грудня 2018 р., що зібрав делегації зі всього світу, аби обговорити запропоновану президентом Польщі тему солідарної трансформації. 

 

Єдина сфера, в якій не вдалося досягнути значного прогресу, – це секція, що займалася ринковими механізмами (ст. 6 Паризької угоди). Роботу над цим питанням продовжать під час чергової сесії СОР24 наступного року в Чилі.

 

Вагомим результатом польських ініціатив під час катовіцької конференції стали прийняті документи: Декларація щодо солідарної трансформації, Декларація «Ліси для клімату» та Партнерство заради розвитку електромобільності (Driving Change Together Partnership).

 

 

Прес-служба  

Міністерства закордонних справ РП