Новини25 листопад 2018

Історична конференція «Польща-Україна: за нашу і вашу свободу»

 

16 листопада 2018 року у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Міжнародна наукова конференція «Польща-Україна: за нашу і вашу свободу! У 100-ліття відновлення незалежності обох народів та 98-ї річниці Варшавського договору».


Організаторами конференції виступили Національний університет ім. Тараса Шевченка, ГО «Союз польської шляхти на Житомирщині» за підтримки Польського Інституту у Києві.


На відкритті конференції був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол РП в Україні Ян Пєкло, проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка з міжнародних питань проф. Петро Бех, голова ГО «Союз польської шляхти на Житомирщині» Наталія Костецька-Іщук. Посол РП в Україні Ян Пєкло зазначив, що частиною історії польської боротьби за незалежність є історія міліарної співпраці поляків та українців. «Наприклад, пакт Пілсудський-Петлюра був моментом, коли ми спільно боронили вашу і нашу свободу», – зазначив посол. Проф. Петро Бех додав, що ми маємо пам’ятати про те, що сто років тому наші тогочасні очільники розуміли, що лише у єдності ми зможемо перемогти. «Це добрий урок для сучасних керівників», – підкреслив він. Наталія Костецька-Іщук зазначила, що окрім важких сторінок спільної історії, у польсько-українських стосунках домінує позитивний досвід і приклади, які ми маємо наслідувати у майбутньому. 450 років спільної історії, у левовій частині, були історією спільних досягнень та перемог. Співорганізатор конференції, директор Польського Інституту у Києві Бартош Мусялович додав, що метою зустрічі є, передусім, презентація українським партнерам того, який потенціал містить в собі співпраця з польським союзником, на прикладі того, що відбувалось раніше.


        


У конференції взяли участь доктор історичних наук, професор Януш Одземковський (Університет кардинала Вишинського у Варшаві), доктор історичних наук, професор Вальдемар Резмер (Університет Міколая Коперніка у Торуні), доктор історичних наук, професор Пйотр Шлянта (Інститут історії Варшавського університету), кандидат історичних наук, доцент Артем Папакін (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), доктор історичних наук, професор Ігор Срібняк (Київський університет імені Бориса Грінченка), кандидат історичних наук, доцент Андрій Руккас (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Василь Павлов (провідний спеціаліст відділу військово-патріотичного виховання Генерального штабу ЗС України).


     


Проф. Януш Одземковський представив значення збройної допомоги армії УНР під час війни Польщі з більшовицькою Росією; проф. Вальдемар Резмер розвіяв міфи та навів факти історичної оборони Замості у серпні 1920 року; доктор історичних наук, професор Ігор Срібняк представив доповідь про Каліш, який був центром громадсько-культурного та національного життя вояків-українців армії УНР в Польщі у 1920-тих роках; кандидат історичних наук, доцент Артем Папакін сконцентрувався на участі польських підрозділів у оборонних боях в Києві у лютому 1918 року; кандидат історичних наук, доцент Андрій Руккас зосередив увагу учасників конференції на польсько-українському військово-політичному союзі 1920 року, концентруючись на очікуваннях від нього та реальності, доктор історичних наук; професор Пйотр Шлянта оповів про роззброєння окупантів у листопаді 1918 року у Польщі, а Василь Павлов представив проблематику відродження національних бойових традицій у Збройних Силах України і польсько-українські історичних зв’язків.


Учасники конференції мали також можливість отримати нову книжкову новинку – історичну публікацію «Польсько-українська військова співпраця протягом історії». Більше про збірку>>Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля