Новини22 листопад 2018

Польський Інститут рекомендує

 

7 грудня на «Сцені 6», в приміщенні Довженко-Центр : Dovzhenko Centre відбудеться прем’єра театральної вистави сезону за мотивами п’єси Олега Сенцова «Номери».


«Номери» – це не просто антиутопія, а пророча п’єса, сюжет якої безпосередньо пов’язаний з долею її автора, незаконно ув’язненого в Росії українця Олега Сенцова.


Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи, отримати утопічну свободу, але продовжує бігти по колу.


В утопічному світі номерів все підкоряється суворій системі та верховному богу – Нулю. Десять героїв вже звикли весь час бігти по колу. У них немає права обирати як жити та кого кохати. Вони існують за законом інерції, доки один з них не починає протестувати проти звичного порядку речей.
Олег Сенцов – український кінорежисер, активний учасник Майдану. Крім цього він допомагав українським військовим в Криму. У травні 2014 року його було затримано в підозрі підготовки терористичного акту. Згодом суд Російської Федерації засудив його на 20 років позбавлення волі. У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політичних в’язнів. Він продовжував голодування протягом 145 днів, та згодом припинив свій страйк, обравши життя. Тепер він чекає на постановку своєї п’єси «Номери».


Олег Сенцов – перший українець, який отримав премію Сахарова від Європейського парламенту. Олег є особистістю з незламним духом, творчість якого не спинить навіть ув’язнення.


Режисер вистави – Тамара Трунова. Вона є однією з найперспективніших представниць сучасного театрального мистецтва України. Режисерка з 15 – річним досвідом. Працює в Академічному театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Здійснила постановку «The people are singing» в Манчестерському театрі The Royal Exchange, що розповідала про вплив війни на Сході України на життя окремих людей. Цього року здійснила постановку за п’єсою драматурга Наталії Ворожбит «Погані дороги».


Творчість не спинити. Олег Сенцов з нами! Квитки можна придбати тут>> bit.ly/nomeri.


Частину зібраних коштів буде направлено на допомогу родині Олега та інших політичних в'язнів.


Постановку вистави здійснює кінокомпанія 435 FILMS, за підтримки Український культурний фонд.


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля