Новини08 листопад 2018

Григорій Честахівський. [Не] втрачений артефакт

 

Вперше для широкого загалу Національний музей Тараса Шевченка і партнери презентують ікону Григорія Честахівського «Скорботна Богородиця». 


12 листопада 2018Національний музей Тараса Шевченка | бул.Т.Шевченка, 12 | Початок о 18:00

Вона була нещодавно віднайдена, а після експертизи та реставрації стало зрозуміло, що це робота Честахівського. До цього було відомо лише про одну ікону авторства Григорія (Гриця) Честахівського – близького друга Тараса Шевченка, людини, яка опікувалась упорядкуванням спадщини поета.
Честахівський, ймовірно, писав «Скорботну Богородицю» у період свого навчання і проживання у Новій Празі – військовому поселенні теперішньої Кіровоградської області. Нерозгадана досі таємниця полягає в особливостях написання роботи: вона поєднує елементи східної та західної традиції іконопису, але писав Честахівський її вірогідніше за все з ікони «Mater Dolorosa», так окремі елементи полотна (напис, шрифт, манера виконання) характерні для католицької традиції.

Як віднайшли цю ікону і яка її мистецька цінність? Як проходив процес реставрації та з якими непередбачуваними обставинами довелось зіткнутись спеціалістам? Як і де зберігалась ікона трьома поколіннями родини власників та як вони ховали її від нацистів під час Другої Світової війни? 

Відповіді на ці запитання можна знайти в експозиції, яка відкривається в Національному музеї Тараса Шевченка 13 листопада.


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля