16 вересень 2019

361 річниця підписання Гадяцького договору

 

361 рік тому, 16 вересня 1658 р., було укладено Гадяцький договір, відповідно до якого Річ Посполита Обох Народів стала союзом трьох рівноправних членів: Польського Королівства, Великого князівства Литовського і Великого князівства Руського. Наслідком такої унії стало формування, згідно з умовами договору окремих урядових установ у Великому Князівстві Руському, аналогічних за значенням і функціями до тих, що вже існували у Польському Королівстві і Великому князівстві Литовському. Було теж створено посади маршалка руського, гетьмана руського, канцлера руського і інші окремі урядові установи Князівства. Козацька старшина отримала статус шляхти і право засідати в Сеймі Речі Посполитої. Союз передбачав рівність православ’я з іншими віросповіданнями і надавав єпископові церкви місце в Сенаті Речі Посполитої.

 

Ілюстрація: пам’ятник присвячений Гадяцькому договору, який було відкрито на місті її підписання у Червоному Куті в 2018 році з нагоди 360-ої річниці підписання унії.


Більше про заходи з нагоди 360-ої річниці підписання Гадяцького договору у 2018 році: http://www.polinst.kyiv.ua/news/1028.htmlПідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля