03 травень 2019

228-ма pічниця ухвалення Конституції 3 травня

 

Авторами Конституції 3 травня 1791 року вважають короля Станіслава ІІ Августа, великого маршалка литовського Ігнація Потоцького та о. Гуґо Коллонтая, священика і філософа.

 

 

Прийнята конституція базувалась на політичній і суспільній думці європейського просвітництва та американської конституції 1787 року. Автори польського основного закону вважали, що уряд повинен служити не інтересам вузького кола осіб, а благу всього народу. Документ складався з 11 статей. Перша з них визначала римо-католицьку релігію як домінуючу, забезпечуючи одночасно свободу віросповідання і релігійних практик представникам інших релігій. Стаття V Конституції ділила владу на законодавчу, виконавчу і судову. Двопалатний сейм приймав закони; виконавча влада мала бути в руках короля і Варти Законів; судова – була в руках незалежних судів.

 

День Конституції було встановлено 1919 року і був він національним святом до 1940 року. Під час Другої світової війни та в часи Польської Народної Республіки відзначення Дня Конституції було заборонене. Лише внаслідок підписання закону 6 квітня 1990 року, це державне свято було повернене.

 

Прес-служба

Міністерства закордонних справПідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля