10 квітень 2019

Дев'яті роковини Смоленської катастрофи

 

Вранці, 10 квітня 2010 року, неподалік Смоленська розбився польський спеціальний літак TУ-154M з Президентом Республіки Польща Лехом Качинським  та Першою леді Марією Качинською на борту. Внаслідок катастрофи загинуло 96 осіб, серед яких були представники найвищої державної влади, командування збройних сил Польщі та екіпаж літака.

 

Державна делегація летіла до Катині з метою вшанування 70 роковин Катинського злочину. В авіакатастрофі загинули Президент Республіки Польща Лех Качинський, Перша леді Марія Качинська, останній президент РП в еміграції Ришард Качоровський, віце-спікери сейму та сенату Республіки Польща, група депутатів, командуючі усіх видів польських збройних сил, співробітники Канцелярії Президента, керівники державних установ, духовенство, представники міністерств, ветеранських і громадських організацій та супроводжуючі особи, а також і екіпаж літака.

 

Делегація, що летіла спецлітаком, повинна була вшанувати пам'ять 22 тисяч польських офіцерів – військовополонених, закатованих радянським НКВС навесні 1940 року у Катині. Катинський ліс, Мєдноє, Харків, Биківня – це місця, які сьогодні знаходяться на території Росії та України, де відбувались масові розстріли польських військовополонених: офіцерів, науковців, священиків, чиновників і підприємців.

 

 

– Майбутнє треба будувати на правді і тому такою важливою є правда про Катинь, адже вона дає справедливість і душевний спокій, – ці слова, серед іншого, мав виголосити у Катині Президент Лех Качинський.

 

З-посеред 96 жертв авіакатастрофи були також багаторічні співробітники МЗС РП, заслужені члени дипломатичної служби особи, зокрема Анджей Кремер – заступник міністра закордонних справ, який відповідав за юридичні питання, фахівець з переговорних питань та консульських справ; Маріуш Гандзлік – заступник держсекретаря в Канцелярії Президента РП, який співпрацював з МЗС РП у період з 1994 по 2005 роки, Зокрема, він обіймав посаду заступника директора Департаменту політики безпеки; Станіслав Єжи Коморовський – заступник міністра національної оборони, який з 2005 по 2006 роки був заступником міністра МЗС РП та Маріуш Казана – директор Дипломатичного протоколу МЗС Республіки Польща.

 

Події 10 квітня 2010 року стали потрясінням для мільйонів поляків, як у Польщі, так і за її межами. Сколихнули вони і міжнародну спільноту. До сьогоднішнього дня Польща очікує на повернення російською владою уламків польського урядового літака та чорних скриньок, що спричинилося б до розуміння причин цієї трагедії.

 

Прес-служба

Міністерства закордонних справ РППідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля