29 березень 2019

День пам’яті Кароля Шимановського

 

82 роки тому, 29 березня 1937 року, у Лозанні пішов з життя один з найвидатніших польських композиторів – Кароль Шимановський.


Великий самітник у княжій мантії – так називала його сестра. Відлюдькуватий і товариський водночас, він спілкувався з навколишнім світом виключно мовою музики.


Об`їздив увесь світ, але ніколи не мав власного будинку. Його фортецею і його життям була музика…
Кароль Шимановський – одна з тих видатних постатей світової культури, яку вважають своєю в декількох країнах. Поляк за походженням, але доля розпорядилася так, що мальовнича українська Тимошівка подарувала йому земне життя, запліднила душу маленького Кароля  музичними візерунками сільських співанок, відкривала з дитинства красу  дозрілих пшеничних полів і духмяне  розмаїття косогорів, а згодом надихала на творення глибоких і різноманітних музичних полотен, що прославлять його на весь світ. І блукаючи тими світовими шляхами, Кароль завжди повертався в найріднішу Тимошівку, як той блудний син до батьків, бо знаходив тут, на  батьківщині,  родинне вогнище, що зігрівало зранену душу, захищало від людської підлості а, головне, давало сили творити.