29 березень 2019

День пам’яті Кароля Шимановського

 

82 роки тому, 29 березня 1937 року, у Лозанні пішов з життя один з найвидатніших польських композиторів – Кароль Шимановський.


Великий самітник у княжій мантії – так називала його сестра. Відлюдькуватий і товариський водночас, він спілкувався з навколишнім світом виключно мовою музики.


Об`їздив увесь світ, але ніколи не мав власного будинку. Його фортецею і його життям була музика…
Кароль Шимановський – одна з тих видатних постатей світової культури, яку вважають своєю в декількох країнах. Поляк за походженням, але доля розпорядилася так, що мальовнича українська Тимошівка подарувала йому земне життя, запліднила душу маленького Кароля  музичними візерунками сільських співанок, відкривала з дитинства красу  дозрілих пшеничних полів і духмяне  розмаїття косогорів, а згодом надихала на творення глибоких і різноманітних музичних полотен, що прославлять його на весь світ. І блукаючи тими світовими шляхами, Кароль завжди повертався в найріднішу Тимошівку, як той блудний син до батьків, бо знаходив тут, на  батьківщині,  родинне вогнище, що зігрівало зранену душу, захищало від людської підлості а, головне, давало сили творити.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля