24 березень 2019

День пам'яті поляків, які рятували євреїв під час Другої світової війни

 

24 березня у Польщі вшановують пам'ять поляків, які рятували євреїв під час Другої світової війни, нерідко – ціною власного життя.


Однією з них була Ірена Сендлерова, яка ризикуючи власним життям врятувала з Варшавського гетто понад дві тисячі єврейських дітей. Після цього, дітей передавали до польських родин і дитячих притулків, якими опікувалися жіночі чернечі ордени і доброчинні організації. Документацію своєї діяльності Ірена закопала в двох пляшках. На підставі цих матеріалів після війни вдалося ідентифікувати багатьох дітей і знайти їхні родини. 1965 року Ірену Сендлерову було нагороджено медаллю «Праведник Народів Світу».

З шести мільйонів євреїв, вбитих нацистами під час Другої світової війни, близько півтора мільйона становили діти. Проте, якась дуже мала частина дорослих і дітей уникнула смерті завдяки мужності й самовідданості людей, котрі не відмовилися від приречених на страту. Саме такою небайдужою до чугого горя людиною і була Ірена Сендлерова.

Глава Союзу Єврейських громад Петро Кадліцік свого часу сказав, що Ірена Сендлер рятувала майбутнє єврейського народу. Вона, за його словами, була людиною, яка чудово розуміла, що таке мета і сенс людського життя.
Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля