01 серпень 2018

74 річниця Варшавського повстання

 

У середу, 1 серпня 2018 року ми вшановуватимемо 74 річницю Варшавського повстання. Кожного року, саме цього дня рівно о 17 годині на вулицях Варшави можна почути звук сигнальних сирен. Місто затримується. Хвилиною тиші жителі Варшави віддають данину загиблим та вцілілим повстанцям.
Кожного року у багатьох містах Польщі проходять заходи, метою яких є вшанування повстання, однак, столиця згадує його початок у винятковий спосіб. Нагадує про нього «Година W», себто 17:00. Саме тоді включаються сигнальні сирени і лунає хвилинний гудок. Громадський транспорт, автомобілі та жителі Варшави зупиняються, щоб віддати шану повстанцям та загиблим жителям міста.


Варшавське повстання розпочалось 1 серпня 1944 року і тривало протягом 63 днів до 3 жовтня 1944 року. Воно було найбільшим виявом свободолюбства за часів Другої світової війни. Майже 50 тисяч повстанців Армії Крайової виступили проти німецьких загарбників, що окупували столицю Польщі, починаючи з 1939 року. Збройна боротьба охопила усі райони Варшави.
При фактичній пасивності підрозділів Червоної Армії, що розташувалась на іншому боці Вісли, у нерівних боях загинуло 16 тисяч повстанців АК та 150 тисяч цивільного населення. Внаслідок повстання було знищено близько 25 відсотків забудови лівобережної частини Варшави. 16 січня 1945 року німецькі війська під час акції знищення міста після повстання, нацисти зруйнували 70 відсотків житлових будинків та 90 відсотків пам’яток архітектури.


Фотогалерею Варшавського повстання можна оглянути за посиланням: Flickr.


Прес-служба МЗС РППідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля