29 червень 2018

День пам’яті Ігнація Яна Падеревського

 

77 років тому у Нью-Йорку пішов з життя Ігнацій Ян Падеревський. Він був видатним піаністом з п’ятдесятирічною кар’єрою віртуоза. Чимало гастролював по Європі, обом Америкам (Південній та Північній), Австралії. Писав сонати для скрипки та фортепіано, відомі оркестри включали у свій репертуар його знамениті твори: оперу «Манру», «Симфонію» Полонія», «Польську фантазію» для фортепіано з оркестром.
Крім того, Ігнацій Ян Падеревський був відомим державним діячем, політиком (прем’єр-міністром та міністром закордонних справ Польщі у 1919 році). А ще він був філантропом. Падеревський щедро ділився своїм статком зі співвітчизниками (поляками) і з громадянами багатьох інших країн. За його фінансової участі відкривалися концертні зали і пам’ятники — монумент Клоду Дебюссі і Едуару Колонну в Парижі, пам’ятник Ференцу Лісту в Веймарі, Людвігу Бетховену в Бонні, Фридерику Шопену в Желязовій Волі, Тадеушу Костюшко в Чикаго, тріумфальна арка у Вашингтоні.


Ігнацій Ян Падеревський народився 6 листопада 1860 року у селі Курилівка на Поділлі, жив під Житомиром та неподалік Шепетівки. Навчався у Варшаві, а творив по всьому світу.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля