Події


 

 

Х Дні Польського Кіно в Україні15 — 27 квітня 2015
Одеса
16 квітня - 21 квітня
Кінотеатр «U-Cinema», Французький бульвар, 33. Квитки у касах кінотеатру. Початок усіх сеансів о 19:00
Вінниця
17 квітня - 22 квітня
Кінотеатр «Родина», вул. Козицького, 47. Квитки у касах кінотеатру. Початок усіх сеансів о 20:00
Харків
18 квітня - 23 квітня
Кінотеатр «8 ½», вул. Донець-Захаржевського, 6/8. Квитки у касах кінотеатру. Початок усіх сеансів о 19:00
Луцьк
21 квітня - 26 квітня
Кінотеатр «PREMIER CITY», вул. Сухомлинського,1 ТРЦ «Порт -Сіті». Квитки у касах кінотеатру. Початок усіх сеансів о 19:00
Київ
15 квітня - 27 квітня
Культурний центр «Кінотеатр «Київ», вул.Червоноармійська, 19. Квитки у касах кінотеатру. Початок усіх сеансів о 19:00

 

З 15 по 27 квітня 2015 року проходитиме ювілейний фестиваль Х Дні Польського Кіно. Українські глядачі матимуть змогу переглянути шість кінострічок, одна з яких отримала цьогорічну премію «Оскар» у номінації «кращий фільм іноземною мовою».

 


 

Фестиваль проходитиме у п'яти містах України - Києві, Одесі, Вінниці, Харкові та Луцьку. На відкриття Х Днів Польського Кіно до Києва завітає улюбленець української публіки, актор та режисер - Єжи Штур.

 

 

Єжи Штур - актор, режисер, сценарист, письменник, викладач. Дебютував у якості театрального режисера 1985 року п’єсою для одного актора “Контрабас” Патріка Зюскінда. Працював режисером Народного театру (Teatr Ludowy) у Кракові, де поставив низку вистав, що були високо оцінені критикою. Починаючи з 1990 року Єжи Штур ґрунтовно займається викладанням (Краківська державна кіношкола імені Людвіка Сольського, Сілезійський університет в Катовіце тощо). 1994 року отримав ступінь професора театральних мистецтв.

 

У 1970-х роках Штур зіграв низку ролей, що стали знаковими у історії польського кіно. Йому довелося працювати з такими режисерами як Кшиштоф Кесьльовський, Юліуш Махульський, Фелікс Фальк, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі, Нанні Моретті. 2007 року читачі журналу FILM обрали його “найкращим актором останніх 50 років”, а 2008 року – “найкращим комедійним актором останніх 50 років”.

 

Автор чотирьох книг: автобіографічної «Хвороба серця» (SERCOWA CHOROBA), 1992, «Серйозно удавати» / UDAWAĆ NAPRAWDĘ, 2001, «Втеча вперед» /UCIECZKA DO PRZODU, 2007 , «Єжи Штур - Штур: родинні історії» / JERZY STUHR STUHROWIE – HISTORIE RODZINNE, 2008.

У якості кінорежисера Єжи Штур дебютував фільмом Список коханок/ SPIS CUDZOŁOŻNIC за мотивами роману Єжи Пільха. Цей фільм отримав Спеціальний приз журі 19-го фестивалю польського повнометражного кіно у Ґдині. Інші фільми режисера Штура (на сьогоднішній день їх шість) були відзначені багатьма знаковими призами на великих кінофестивалях.

 

2007 року Єжи Штур отримав особливий приз за внесок у кіно на фестивалі Camerimage у Лодзі. 2011 року отримав нагороду Polonia Restituta від Президента Республіки Польща – одну з найвищих державних відзнак.

 

 

 

 

Просимо також звернути Вашу увагу на два додаткові покази фільмів ВАРШАВСЬКЕ ПОВСТАННЯ та ПАСАЖИРКА, які матимуть місце у Києві по закінченні основної програми фестивалю.

 

 

БОГИ 

Режисер: Лукаш Палковський / 2014 / 112 хв. 

 

Незвичайна історія про бунтівника, який кинув виклик природі, владі і власним можливостям. Це фільм про першу вдалу польську пересадку серця, здійснену проф. Реліґою у місті Забже. Драматизм невдалих операцій, битва за кожен удар серця, великі амбіції і болісні поразки, самотність генія, який повстав проти своїх наставників і розпочав революцію у польській медицині. Яку ціну він заплатив за свій успіх?

 

 

ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ 

Pежисер: Мацей Пєпшица / 2013 / 107 хв.

 

«Хочеться жити» – це фільм, що базується на правдивих подіях. Це історія Матеуша, хворого ДЦП, який у ранньому дитинстві був визнаний лікарями «рослиною» і дебілом, з яким ніколи не буде контакту. Через 25 років з’ясувалося, що він цілком нормальна та інтелігентна людина. Фільм є хронікою життя героя.

 

 

ГРОМАДЯНИН

Режисер: Єжи Штур / 2014 / 108 хв.

 

У своїй новій комедії Єжи Штур висміює всіх і вся, не жаліючи при цьому навіть себе. Це його найсмішніша роль з часів «Сексмісії». Так само, як і попередня культова комедія, «Громадянин» показує, що незалежно від системи, в якій знаходяться поляки, вони завжди сміються над своїми вадами і всілякими «- ізмами».

 

 

НЕВЛОВИМЕ

Режисер:  Яцек Борцух / 2013 / 90 хв.

 

«Невловиме» – це пульсуюча емоціями історія кохання Міхала (Якуб Ґєршал) і Каріни (Маґдалена Берус), пари польських студентів, які знайомляться і закохуються один в одного, працюючи в сонячній Іспанії. Безтурботний літній роман переривається драматичною подією, що назавжди змінить життя героїв.

 

 

IДА

Режисер: Павел Павліковський / 2013 / 79 хв.

 

Молода черниця дізнається, що вона – єврейка, похрещена в дитинстві заради  порятунку від Голокосту. Разом зі своєю єдиною родичкою, усуненою від влади комуністкою, вона їде до рідного містечка. Це подорож у пошуках своєї особистості, любові і прощення.

 

 

ВАРШАВСЬКЕ ПОВСТАННЯ

Автор ідеї Ян Комаса, сценарій Ян Олдаковський, Пiотр Слівовський, Йоанна Павлюшкєвіч, діалоги Йоанна Павлюшкєвіч, Міхал Суфін  / 2013 / 85 хв.

 

«Варшавське повстання» – це перший на світі художній фільм, повністю змонтований з документальних матеріалів, що розповідає про зазначену історичну подію очами двох молодих репортерів, що є свідками повстанських битв. У фільмі використано автентичну кінохроніку 1944 року. Використовуючи сучасні технології колоризації і реконструкції аудіовізуальних матеріалів, а також запросивши до співпраці гроно знаменитих майстрів, автори реалізували проект, що не має світових відповідників.

 

 

ПАСАЖИРКА

Режисер:  Анджей Мунк, Вітольд Лєсєвіч / 1963 / 58 хв.

 

У натовпі туристів, що заходять на борт трансатлантичного корабля знаходиться німецьке подружжя, Вальтер і Ліза. Вони небагато знають про минуле один одного, але виглядають гармонійною парою. В одному з портів, до якого пристають під час рейсу на корабель сідає жінка, що нагадує Лізі когось, кого вона знала раніше, коли працювала в жіночих підрозділах СС в Освенцимі. 

 

 


Завантажити брошуру Х Днів Польського кіно в Україні>>

 

 

 

 


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля