Події


 

 

Лекція Ґжеґожа Ковальського «Методи та імпровізування»12 жовтня 2013
Київ
12 жовтня
Національний музей Тараса Шевченка, б-р Т. Шевченка, 12, початок лекції о 14:00

 

Польський Інститут у Києві

Школа Візуальних Комунікацій

запрошують:

12.10.2013 /субота / о 14:00

на лекцію Ґжеґожа Ковальського «Методи та імпровізування»

Київ, Національний музей Тараса Шевченка, б-р Т. Шевченка, 12

 

 

Ґжеґож Ковальський – відомий польський скульптор, перформер, майстер інсталяцій, арт-критик і педагог, професор Варшавської Академії Образотворчих Мистецтв. У 1985 році Ґжеґож Ковальський створив майстерню тзв. «Ковальня», випускниками якої стали, зокрема, визнані в усьому світі митці Павел Альтхамер, Катажина Ґурна, Катажина Козира, Артур Жмієвський, які досі співпрацюють із професором. Метод навчання Ґжеґож Ковальський базує на ідеї «Відкритої Форми» Оскара Гансена та культивує постулат співтворчості й співучасті глядачів у створенні остаточної форми мистецького твору. Основу педагогічного методу Ковальського становила авторська програма, що знайшла своє відображення у вправі «Простір загальний та простір особистий». Основними принципами методу є: рівні права учасників (кожен із них визначає свій особистий простір і водночас має доступ до того простору, яким є поле спільної діяльності); використання сигналів, знаків, жестів, предметів, набір яких залежить від ситуації.

 

Метою завдання є активна участь у процесі спілкування без використання вербальної мови. Хід процесу – непередбачуваний і залежить від винахідливості учасників. Єдиною умовою проведення програми є відмова учасників від деструктивних дій, введена після знищення створеної спільно інсталяції одним із її авторів.

 

Лекція Ґжеґожа Ковальського відбудеться в рамках круглого столу «Мистецька освіта в сучасних умовах», ініційованого Напрямом сучасного мистецтва Школи Візуальних Комунікацій. Круглий стіл об’єднає для дискусії представників державної мистецької освіти та приватних освітніх ініціатив із сучасного мистецтва.

Сучасна мистецька освіта в Україні представлена переважно приватними ініціативами, що існують як окремі альтернативи традиційній академічній освіті. Водночас питання, пов’язані з освітою, ніколи не стосуються суто приватних інтересів: долаючи їхні межі, освіта формує поле спільного і впливає на формування суспільних цінностей. Круглий стіл присвячено аналізу процесів трансформації мистецької освіти в Україні та питанню підтримки на державному рівні освіти, спрямованої на сучасні практики у мистецтві. Основне питання для дискусії полягає в тому, якою мірою можуть такі недержавні освітні альтернативи впливати на ситуацію, що склалася в мистецькій освіті?

 

Принцип простір свій простір спільний:

Майстеркласи  2013

http://www.youtube.com/watch?v=AMmfVeJ9-P4&feature=youtu.be

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля