Події


 

 

Презентація поетичної збірки Тадеуша Домбровського05 вересня 2013
Київ
5 вересня
PinchukArtCentre, 6 поверх арт-центру у залі video-lounge вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2

 

Польський Інститут у Києві, Festiwal Meridian Czernowitz, PinchukArtCentre запрошують на читання вибраної поезії зі збірки «Чорний квадрат» видатного польського поета молодого покоління Тадеуша Домбровського. 

 

Тадеуш Домбровський  - поет, есеїст і критик, редактор літературного часопису «Топос». У Польщі вийшло шість його збірок поезії.  Лауреат Премії Косцєльських , премії Губерта Бурди для молодих поетів зі Східної Європи, Фундації Польської культури, присвоєна Тадеушом Ружевичем.  Вірші поета перекладені на двадцять мов у тому числі на українську.

 

Читання та дискусія з автором відбудеться в рамках презентації  українського перекладу книги, здійсненого поетом Василем Лозинським, та ілюстрованого серією живописних робіт «Райдужні перспективи» художниці Лесі Хоменко. 

 

«Чорний квадрат» включає в себе вірші різних років Тадеуша Домбровського, у яких автор представляє інтерпретації абстрактних, безфігурних понять та проводить пошуки метафізичної суті мистецтва. Автор у своїй мові використовує сприйняття кольору як інструмент, підкреслюючи її штучний характер та надаючи великого значення буденному. У книзі вибудувано діалог тексту і євроремонтних абстракцій Лесі Хоменко, що зображують декорації-прикриття істин.

Як твори Тадеуша Домбровського, так і картини Лесі Хоменко покликаються на мистецький канон у живописному авангарді, претендуючи на новий реалізм жесту у різних медіа.

 

Крім перекладів Василя Лозинського, до збірки також увійшли переклади Остапа Коня, Остапа Сливинського та Маріанни Кіановської. Книга видана за підтримки Польського Інституту та на замовлення Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ.

 

До дискусії з Тадеушом Домбровським, що відбудеться після читання текстів, також долучаться художниця Леся Хоменко, перекладач та упорядник книги «Чорний квадрат» Василь Лозинський.

Модератором обговорення стане учасниця «Кураторської платформи» PinchukArtCentre Тетяна Кочубінська.

 

Метою регулярного представлення літературних творів у PinchukArtCentre є продовження діалогу між мистецтвом та літературою, демонстрація можливостей їхньої співгри та створення платформи для розгляду представлених робіт крізь нову незвичну «текстову» оптику. Літературні заходи арт-центру проходять із залученням відомих поетів і письменників та являються невід’ємною частиною освітньої програми арт-центру.

 

Зважаючи на обмежену кількість місць, просимо попередньо зареєструватись за телефоном +38 044 590-08-58 або надіслати запит на e-mail: info@pinchukartcentre.org

 

До уваги представників ЗМІ:

Запити щодо акредитації на захід відсилайте в прес-службу за адресою: press@pinchukartcentre.org

 

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля