Події


 

 

Лекція Кшиштофа Беднарського у рамках циклу «Відкритий архів»06 — 10 вересня 2012
Львів
6 вересня - 7 вересня
Порохова Вежа, вул. Підвальна, 4 16:00
Донецьк
8 вересня
Фонд Ізоляція, вул. Світлого Шляху, 3 15:00
Київ
10 вересня
Національний Художній Музей України, вул. М. Грушевського,6 17:00

 

Кшиштоф М. Беднарський

 

Народився 1953 р. у Кракові. Нині мешкає у Римі.

Польський скульптор, акціоніст, творець інсталяцій і об'єктів, відомий також як плакатист. Між 1973 та 1978 рр. студіював скульптуру в Академії мистецтв у Варшаві. В той же час студентом Беднарський розпочав співпрацю із Єжи Ґротовським і колом митців, які гуртувалися навколо нього. У 1975 р. брав участь у ініційованому Ґротовським пост-театральному проекті.

 

Активно займається різними творчими дисциплінами, свого часу був тісно пов'язаний з театром Єжи Ґротовського, для вистав якого у 1976–1981 роках створював плакати. З 1986 року проживає у Римі, але активно присутній на польській мистецькій сцені.

 

Ранні роботи Кшиштофа Беднарського стосувалися теми комуністичної пропаганди («Тотальний портрет Карла Маркса», 1978) та суспільно-політичної ситуації Польщі у період військового  стану («Victoria-Victoria», 1983, зараз знаходиться у Національному музеї в Кракові). Найвідоміша робота – скульптурна інсталяція «Мобі Дік», 1987,  зараз знаходиться у колекції Відділу «ms2» Музею мистецтва у Лодзі, – є своєрідним іконою символом скульптурного мистецтва Польщі останніх двох десятиліть XX століття.

 

Також Кшиштоф Беднарський є автором надгробного пам’ятника Кшиштофу Кєсльовському (Варшава, 1997), пам’ятника «Incontro con Federico Fellini» (Ріміні, 1994), пам’ятника Фридерику Шопену «La note bleue» (Відень, 2010). Учасник кількох сотень колективних виставок.

Митець є лауреатом премії ім. Катажини Кобро, 2004  та премії «Золота сова Полонії», Відень, 2012. Відзначений Золотою медаллю «Заслужений для культури Gloria Artis», 2011.

 

Відкритий архів - цикл зустрічей з відомими представниками сучасного польського мистецтва: митцями, кураторами, критиками та теоретиками, започаткований Польським Інститутом у Києві 2006 року. У рамках «Відкритого архіву» свої проекти зокрема представляли: Павел Альтхамер, Артур Жмієвский, проф. Ґжеґож Ковальский, Катажина Козира, Збіґнєв Лібера, Анда Ротенберґ, Маша Потоцька.

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля