Події


 

 

Участь польських музикантів у XVII Міжнародному фестивалі сучасної музики “Контрасти”02 — 17 жовтня 2011
Львів
2 жовтня - 17 жовтня
Київ
2 жовтня - 17 жовтня

 

Ельжбєта Сікора — композитор (Польща/Франція)

Тадеуш Вєлєцький — композитор, контрабасист, директор Фестивалю “Варшавська Осінь” (Польща)

Ґжеґож Вєрус — дириґент (Польща)

Ельжбєта Стернліхт — піаністка (Польща/Німеччина)

Анна Карасінска — сопрано (Польща)

Даріуш Пшибильський — композитор, органіст (Польща)

 

 

неділя, 2 жовтня, 2011

18:00

концертний зал Львівської обласної філармонії

 

Ельжбєта Сікора — повернення до Львова

 

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Айдар Торибаєв, диригент - художній керівник

Маріанна Гумецька - фортепіано

Дітер Крауз — саксофон

 

http://www.philharmonia.lviv.ua/event/2011/10/02/2857

 

 

Ельжбєта Сікора


Народилася у Львові 1943 року, закінчила ліцей по класу фортепіано у Ґданську. Свою першу магістратуру завершила в 1968 році в Музичній Академії у Варшаві, де її дослідження включали звукорежисуру (sound engineering). Протягом двох наступних років вона вивчала електронну музику з П'єром Шеффером і Франсуа Байле у Groupe де Recherches на Музичних вечорах в Парижі. Повертаючись до Музичної Академії у Варшаві вона закінчила в 1977 році свій другий магістрат по композиції у Тадеуша Берда і Збігнєва Рудзінскі. У 1973 році Ельжбєта Сікора заснувала з В. Мішнєвскі та К. Кніттелем спілку композиторів KEW. Ельжбєта вивчала також композицію в Парижі з Бетсі Джолас. Стипендії французького уряду на IRCAM у Парижі, місті Мангейм, і Фонду Костюшко на CCRMA (Обчислювальний центр з досліджень у галузі музики та акустики), Стенфорд, збагатили міжнародний світогляд Е. Сікори як композитора.

Ельжбета Сікора отримала премії на конкурсі композиторів у Дрездені (1978р. –  II премія за оперу "Аріадна"), експериментальному музичному конкурсі в місті Бурже (1979,80рр., за твір "Безплідна земля", "Листи до М.", 2000р., приз Magisterium за "Aquamarina"), на конкурсі молодих композиторів у Варшаві (1978р., за твір (".... по Паскалю ") і в конкурсі жінок-композиторів в Мангеймі (1981р., I премія за твір " Герніка ") . В 1994 році двічі отримала  нагороду від SACEM, Франція: Prix Pedagogique за роботу "Chant'Europe" і приз Стефано Шапелье-Клерг-Габріель-Марі за її роботу в цілому. В 1996 році отримала премії SACD, «Нові Музичні Таланти» . У 1997 Ельжбєта Сікора була нагороджена за заслуги Хрестом кавалера Польщі. У жовтні 2000 року вона отримала «Künstlerinnenpreise» (Приз для жінок митців) в Гейдельберзі, Німеччина. В 2003 році була нагороджена l'Académie du Disque (Париж) за "Le Chant de Salomon" і "Eine Rose als Stütze, Drei Lieder", запис CD Chant du Monde.

Багато робіт Ельжбєти Сікори були написані на замовлення французького уряду, Міністерства Культури Польщі, французького радіо, Балету Монте-Карло, IRCAM і багато ін., та звучали в багатьох країнах на фестивалях сучасної музики: Авіньйоні (1969) - Фестиваль Estival, Парижі (1975 ) - Fylkingen, Стокгольмі (1975), Бурже (1973, 1976, 1978, 1980, 1982, 1999) - Варшаві (1974, 1976, 1981, 1989, 1991, 1992, 1995, 1997, 2000, 2001) - Дрездені(1979) - Брауншвейгу (1980) - Берліні (1981) - Брайтоні (1984) - Баті - Ньюкаслі (1993) , Парижі (1999, 2003), Гейдельбергу (2000) ...

Виконавцями її музики були: Елізабет Чойнацка (клавесин), Іван Моніґетті (віолончель), П'єр-Ів Арто, Роберт Дік, Карін Левін (флейта), Франс Лінч, Олена Васильєва, Елізабет Ґрард (сопрано), Даніель Kінтзи (саксофон), Жан-Eфлам Бавузе (фортепіано), Національний оркестр Варшавської філармонії і Новий Філармонійний оркестр французького радіо з Мішелем Табачником, Познаньський філармоніиний оркестр з Войцєхом Міхнєвскі, Балет Монте-Карло, Національна Варшавська опера, NOSPR, Катовіце з  Ентоні Вітом і Ґабріелем Хмура, оркестр Пуату-Шарант з Паскалем Веро, Ансамбль Itinéraire, Ансамбль 2E2M, Париж ...

Видавництва: PWM, А. А., Стоклоза Editions, Польща, Аriadne Verlag, Австріz, Chant du Monde, Heugel, Франція.

www.elzbietasikora.com

 

 

четвер, 6 жовтня, 2011

19:00

концертний зал Львівської обласної філармонії

 

Йозеф Коффлєр і фортепіанна музика у Львові

 

Ельжбєта Стернліхт - фортепіано

 

http://www.philharmonia.lviv.ua/event/2011/10/06/2859

Піаністка Ельжбєта Стернліхт почала своє навчання у державній академії музики у Варшаві у класі Збіґнєва Джевєцкі, і продовжувала в Парижі у

Владо Перлемутер і Сюзанни Рош (фортепіано), а також у Жаклін

Дюссоль (камерна музика) і Магди Таґліаферро (інтерпретація).

Після декількох років художньої діяльності в Парижі, Стернліхт переїздить до Берліну (1977р.), де працює позаштатним викладачем в університеті  Кюнсте.

Давала концерти, майстер-класи, семінари, виступала на радіо по всій Західній та Східній Європі, а також у Північній і Південній Америці та Азії. Виступала в якості солістки з сольними речиталями та з різними оркестрами, барла участь у концертах камерної музики.

Ельжбєта Стернліхт регулярно виступає на фестивалях в Німеччині, Італії, Польщі, Бразилії та Франції, а також на великих майданчиках, серед них Берлінська філармонія, Konzerthaus у Берліні, Карнеґі-хол у Нью-Йорку, Варшавській філармонії, філармонії ім. А. Рубінштейна (Лодзь), Театрі José de Alencar у Форталезі і Театрі Da Paz в Белем (Бразилія), Національному театрі Тайпей, і Залі Корто в Парижі.

Хоча піаністка спирається на класичний репертуар, її інтерес розширився навколо фортепіанних творів композиторів ХХ століття. Декілька композиторів міжнародного рівня написали фортепіанні п'єси спеціально для неї. Численні виступи з прем'єрами таких творів значно розширили репертуар Ельжбєти, який включає в себе основні цикли робіт Баха, Шопена, Скрябіна, Шенберга, Дебюссі, Яначека, Мусоргського, Мессіана, і Шостаковича.

Спеціальні програми також були спрямовані на "Регенерацію музики", серійна, сучасна не європейська музика (з Ізраїлю, Бразилії, Аргентини та Тайвані).

Додатковий акцент робиться на творах жінок-композиторів ХІХ та ХХ століть. Ельжбєту Стернліхт можна почути на трьох компакт-дисках записів  творів Фанні Хенсел (уроджена Мендельсон): «Ліричні п'єси для фортепіано» (Thorofon), «Фортепіанний композиції італійського періоду» (Ars Musici) і «Фанні Мендельсон (1805-1847) Piano Works " (Acte Préalable). Також випустила два диски (Світові прем'єри) усіх сольних фортепіанних робіт Йозефа Коффлера (Acte Préalable).

 

 

субота, 15 жовтня, 2011

20:30

Будинок органної та камерної музики

 

Міжнародний композиторський проект “Organ Odyssey”

 

Даріуш Пшибильский - орган

 

http://www.philharmonia.lviv.ua/event/2011/10/15/2879

Даріуш Пшибильский (р.н. 1984, Польща) - випускник Варшавської музичної академії як композитор (клас М. Блажевича) та органіст (клас А. Хоросинського). Учасник програми “Socrates/Erasmus” (2006-2007). Лауреат багатьох композиторських і органних конкурсів у Польщі та за кордоном. Стипендіат Міністра культури і національної спадщини Польщі, програми “Młoda Polska”, програми “Keimyung Research Foundation”, фонду “ZE PAK Młode Talenty”, Польського Телебачення, програми DAAD 2009/10. Музика композитора увійшла до 10 CD (DUX, Megavox, polmic). Партитури опубліковані видавництвами PWM, Pro Organo, Verlag Neue Musik. Є директором “Koła Młodych” Спілки композиторів Польщі, член правління Польського товариства сучасної музики, директор Міжнародного композиторського конкурсу ім. К. Сероцького у Варшаві.

 

Автором проекту є молодий, але вже доволі відомий польський композитор і органіст Даріуш Пшибильский. Напочатку 2011 року він запросив до співпраці сім молодих композиторів з Європи та Азії і запропонував їм написати під впливом фрагментів з “Одіссеї” Гомера музичні композиції, які разом утворили поему для органа соло. Фрагменти текстів Гомера читатимуться актором між музичними творами, які є звуковими інтерпретаціями словесного змісту.

Прем'єра циклу відбудеться на Міжнародному фестивалі “Варшавська Осінь — 2011” в Реформаторському Костелі у Варшаві 20 вересня 2011.

 

 

субота, 15 жовтня, 2011

18:00

концертний зал Львівської обласної філармонії

та

понеділок, 17 жовтня, 2011

19:00

концертний зал Національної спілки композиторів України

 

Проект актуальної музики “Транзит”

 

http://www.philharmonia.lviv.ua/event/2011/10/15/2878

 

Тадеуш Вєлєцкий — контрабас

Ґжеґож Вєрус — дириґент

Ансамбль Nostri Temporis

 

Тадеуш Вєлєцкий - композитор і контрабасист.

Навчався у Варшавській Музичній Академії. Постійно концертує у багатьох країнах Європи, Азії та США з репертуаром сучасної музики для контрабаса соло. Лауреат композиторських премій

З 1999 являється директором Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики “Варшавська Осінь”.

У 2008 Тадеуш Вєлєцкий став лауреатом щорічної премії Спілки Композиторів Польщі. 

 

Ґжеґож Вєрус, дириґент

  Народився 1978 в Олькуші (Польща). Навчався у Краківській музичній академії в класі Томаша Буґая а також у Войчєха Райскєґо у Вищій школі музики і театрального мистецтва у Франкфурті на Майні. Вивчав також архітектуру. На сьогоднішній день працює дириґентом-асистентом Філармонії в Лодзі. З 2009 являється одним з організаторів та дириґентом вокально-інструментального ансамблю In Antis. Співпрацював з багатьма оркестрами і вокально-інструментальними ансамблями (Краківська філармонія, Оркестр Бетховенської академії, Польська камерна філармонія в Сопоті, оркестр Музичної академії в Кракові). Цікавиться музикою різних епох, але сучасна музика займає одне з найвагоміших місць в творчій діяльності музиканта. Зробив велику кількість прем'єрних виконань творів молодих композиторів. У травні 2011 року був одним із запрошених дириґентів на проекті “aXes. Triduum muzyki nowej”, який проводила Краківська музична академія. В рамках реалізації цього проекту разом з Ансамблем Nostri Temporis Ґжеґож Вєрус зробив 9 прем'єрних виконань творів молодих композиторів з Польщі, Угорщини, Німеччини та Словаччини.

 

“ТРАНЗИТ” - це черговий проект Ансамблю Nostri Temporis, зкерований на презентацію актуальних тенденцій в сучасній академічній музиці. Напрямок міжнародної інтеграції займає важливе місце в діяльності ансамблю, який активно співпрацює зі східними та західними партнерами і пропонує участь у своїх проектах яскравим європейським композиторам. Виконавський рівень колективу отримав значний імпульс на зростання у 2010 році, коли за підтримки Ґете-Інституту Ансамбль взяв участь у Міжнародній літній академії нової музики у Дармштадті (Німеччина). Співпраця з польскими колегами, починаючи з 2009 року, відбувається за підтримки Польского Інституту у Києві. Саме ці дві установи разом з фестивалем “Контрасти” виступили партнерами Ансамблю Nostri Temporis у реалізації проекту “ТРАНЗИТ”. Це дало можливість об'єднати в одну концертну програму музику відомих композиторів з Німеччини, Польщі та Росії з новими творами молодих українських авторів. Головна ідея проекту - зробити своєрідну звукову подорож із Заходу на Схід, провівши слухачів незвіданими шляхами нових звучань, які притаманні музиці нашого - XXI століття. Ця подорож, цей “звуковий транзит” символізує мабуть один з головних принципів сучасного європейського мистецтва - відкритість до пізнання нового та інтегрованість у актуальні мистецькі процеси.

Одним з найцікавіших номерів концертної програми стане прем'єра спеціально написаного для Ансамблю Nostri Temporis твору німецького композитора Ґергарда Штеблера Nähte der Luft (Шви із повітря), у якому використовується авторське читання Сергієм Жаданом власної поезії як частина звукової фактури музичної композиції. Це вже не перша співпраця колективу із цими знаними авторами. Восени минулого року Ансамбль приймав участь у виконанні спеціально написаної Штеблером та Жаданом композиції Камені, яке відбулося в рамках проекту Ґете-Інституту “Вулиця ігор - ігри на вулиці” на Андріївському узвозі у Києві.

У проекті вперше в Україні виконуватиметься і твір відомого польського композитора Тадеуша Вєлєцкого Szmer półtonów (Шепіт півтонів), в якому партію на контрабасі виконуватиме автор.

Також на “ТРАНЗИТІ” відбудеться ряд прем'єр спеціально написаних творів молодих українських композиторів Олексія Шмурака, Олени Сєрової, Максима Коломійця та прозвучать композиції українця Богдана Сегіна і росіянина Владіміра Ґорлінского, які вже увійшли до постійного репертуару колективу.

Два концерти проекту під керівництвом польського дириґента Ґжеґожа Вєруса відбудуться у Львові та Києві, що також вказує на певну неординарність, адже вперше фестиваль “Контрасти” робить спробу розширити географію своїх подій.

 

неділя, 16 жовтня, 2011

18:00

 

Пам'яті майстрів

Вечір, присвячений пам’яті видатних польських композиторів К.Шимановського та Г.М.Гурецького

 

Анна Карасінска

 закінчила музичну академію в Познані, та аспірантуру в Королівській музичній академії в Лондоні у проф. Дж. Меммена. Свої вокальні навики удосконалювала під керівництвом великих майстрів, у тому числі Фессбаендера, Шліка, Амедінга, Ґедда, Шоллум, Ессвуда та Кіркбі.

Анна Карасінска стала призером на Національному конкурсі вокалістів у Гданську (1993), Міжнародному конкурсі вокалістів ім. В. А. Моцарта у м. Саутпорт (1995), Міжнародному конкурсі вокалістів ім. Ф. Шуберта та Музики ХХ ст. у Ґраці (1997), Міжнародному конкурсі вокалістів ім. Й. С. Баха, Міжнародному конкурсі вокалістів у Мюнхені (1998).

 У 1997 р. Анна дебютувала в оперному театрі у Кракові, виконавши партію Паміни з опери «Чарівна флейта» В. А. Моцарта. Також виконала партію Мімі в з опери «Богема» Дж. Пуччіні, та Джульєтти з опери «Монтеккі і Капулетті» В. Белліні, за яку в 1999 р. отримала  Національну премію «Пам'яті Галини Слоніцкої».

У 2001 р. співачка взяла участь у Міжнародному фестивалі ім. Л. ван Бетховена заспівавши партію Марселіни з опери «Фіделіо».

У 2002 р. вона дебютувала у Великому театрі у Варшаві, в ролі Мелізанди з опери «Пеліас і Мелізанда» К. Дебюссі, також виконала партію Анни з опери «Набукко» Дж. Верді, Фраскіти з опери «Кармен» Ж. Бізе, та партії з опер «Король Убу» К. Пендерецького, «Аїда» Дж. Верді та ін.

Сольні речиталі займають особливе місце в кар'єрі Анни Карасінскої. Володіє широким репертуаром різних стилів та напрямків. Вокалістка виконала багато сольних програм у найпрестижніших залах разом із великими польськими піаністами, такими як Кристина Боруцінска, Януш Олейнічак, Кшиштоф Яблонский і Єва Поблоцка.

Виступала як солістка в Барбікан Центрі в Лондоні та на концертних майданчиках St. Martin in the Fields в Лондоні, La Madeleine у Парижі,

Тонгаллє в Цюріху.

Анна Карасінска співпрацює з Варшавським симфонічним оркестром, Національним симфонічним оркестром Польського Радіо (NOSPR), та з більшістю філармонійних оркестрів Польщі. Анна здійснила багато записів для польського радіо і телебачення.

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля