Події


 

 

ІV Дні Мистецтва Перформансу в рамках Тижня актуального мистецтва у Львові IV Dni Sztuki Performance w ramach Tygodnia Sztuki Aktualnej we Lwowie 31 серпня — 06 вересня 2009

 

 dzyga                                                 tizden                            logoosp

Дні Мистецтва Перформансу, започатковані 2006 року Польським Інститутом у Києві відбудуться вже вчетверте, і вже вдруге у рамках Тижня актуального мистецтва у Львові.

perform09

У цьому році у ДМП візьмуть участь молоді польські перформери:

Міхал Балдиґа

Марта Босовська

Домінік Яловінський

Україну представлятимуть:

Влодко Кауфман

Ростислав Котерлін

Володимир Топій

Мирослав Вайда

Ярослав Яновський

З Білорусі завітає Денис Романовський

куратор - Вальдемар Татарчук


tatarczuksm_02

 

 

Вальдемар Татарчук народився 1964 року у Сємятичах. Закінчив Університет Марії-Склодовської -Кюрі у Любліні, отримав диплом художньої майстерні професора Маріана Стельмашика.
Займається мистецтвом перформансу з 1989 року. Основні роботи: Хліб - Вино - Кров (1990), Кроки (1997), 21 (2001), Питання (2003)
Постійно бере участь у найактуальніших фестивалях перформансу у всьому світі.
Заснував та курує Осередком Мистецтва Перформанс у Любліні (від 1999 року), співзасновник Люблінського Товариства Заохочення Образотворчого Мистецтва.

 

 

 

michal_baldyga_web_400_01

 

Міхал Балдиґа народився 1980 року у Варшаві, живе у м. Бєльсько-Бяла. Закінчив середню школу в Майстерні організації виставок Ліцею художніх мистецтв у Бєльсько-Бяла. Продовжив навчання на спеціальності „педагогіка художньої культури" (графіка) Шльонського університету, диплом з цієї спеціальності отримав у познанській Академії мистецтв, де і зараз навчається на факультеті графіки. Займається скульптурою, перформансом, живописом та графічним дизайном. У працях Міхала простежується затирання різниці між символічною репрезентацією та реальною загрозою. У першому етапі своєї творчості митець займався тілесністю та асиметрією: шукав джерела асиметрії у своєму житті: минулому та теперішньому. Другий етап у творчості Міхала Балдиґи присвячений проблемі Культури та культурності у світі. Митець шукає кордону між сакральним та профанним. Зосередження на символах та дії й значенні кольорів та форм дозволяє митцю працювати над новим ритуалом життя - ритуалом чистої форми,  який не буде пов'язаний із жодною релігією чи вірою. Міхал шукає ритуал, який дозволив би йому зробити наступний крок.  (на основі авторського тексту Міхала Балдиґи)

 

bosowska_web_400Марта Босовська народилася 1985 року у м. Косьцян, живе у Познані. Вивчала живопис у Академії Мистецтв в Зеленогорському університеті та педагогіку художньої культури у Академії Мистецтв у Познані. Створює інсталяції, об'єкти та перформанси.Праці та акції Марти Боровської - це постійний пошук, сортування та накопичення. Вона  з увагою ставиться до емоцій, відтворюючи їх за допомогою  знаків, звуків та місць. Мисткиня вибирає прості жести, ситуації, предмети та матеріали, що оточують людину у щоденному житті. Ззовні вони звичайні, але проаналізувавши можна зрозуміти, яке вони несуть емоційне навантаження, багатозначність та символіку. Найбільшим натхненням для Марти Боровської є пам*ять та слід. Остаточною метою для мисткині є пам*ять засвоєна та віднайдена, яка призводить до перетворення свідомості та створення нового „я". Через повсякденний досвід Марта Босовська шукає метафізичного. (на основі авторського тексту Марти Босовської)

 

 dominik_web_400Домінік Яловінський народився 1983 року у Любліні, живе у Варшаві. У 2008 році захистив диплом у майстерні проф. Кшиштофа Ваховьяка на факультеті живопису у Академії Мистецтв у Варшаві. У своїх акціях відкриває діалог з історією мистецтв, відсилається до відомих іконічних образів, які піддає не позбавленому іронії та дистанції аналізу. Назва перформансу „Як пояснити частину перформансу живим мухам", що був презентований у 2009 році у Галереї Арсенал в Білостоку і Галереї Фоксал у Варшаві є травестією назви відомого перформансу Джозефа Бойса „Як пояснити картини мертвому зайцю", що був презентований 1965 року у Галереї Шмела у Дюссельдорфі.  Домінік Яловінський у своїх виступах починає перевернуту гру з конвенцією мистецтва перформансу, яке вважається елітарним, герметичним та незрозумілим. Він розправляється із міфами, які розрослись навколо цього жанру, насміхається з пафосу та переконує, що мистецтво може бути гарною порцією розваги. Домінік Яловінський показує, як мистецтво створює певний „продукт" і саме ж його переробляє. (за текстом Марти Ричковської)

wajda_web_400_01

 

 Мирослав Вайда народився 13 березня 1977 року на Закарпатті. Живе та працює у  Львові. Навчався в Ужгородському коледжі мистецтва ім. Адальберта Ерделі та в Львівській академії мистецтв. Працює в жанрах перформансу, інсталяції, живопису, ленд-арту, відео-арту, фотографії. Автор персональних та учасник спільних виставок та проектів, українських та міжнародних мистецьких акцій. У 2009 році був стипендіатом програми Міністра культури Республіки Польща "Gaude Polonia" 2009 (Варшава). Зреалізував ряд проектів в Любліні, Познані, Бялим Стоку, Варшаві, серед яких: перформанси «Malinowa barwa marzenia","B.N", інсталяція,"Madonny" та ін. З 2007р. - співзасновник та учасник мистецької формації «КОМА».  

 

 

 

kaufman_web_400

 

 Влодко Кауфман народився в 1957 році у Караганді. Живе та працює у Львові. Графік, живописець, перформер, фіксатор. Навчався в училищі прикладного та декоративного мистецтва ім. Івана Труша та в Політехнічному інституті у Львові (спеціальність «архітектура»). 1986 року отримав першу премію з живопису на "Осінніх зустрічах" (Львівська картинна галерея). У 1989-1993 рр. був членом мистецького товариства "Шлях". 1993 року виступив як співзасновник Мистецького Об'єднання "Дзиґа". Працює у жанрах геппенінгу, перформансу, інсталяції, арт-провокації, усвідомленого кітчу, а також творить споріднені з ними мистецькі проекти на перетині театру та образотворчого мистецтва (малярство, скульптура, графіка, відео, фото). Автор численних персональних виставок та учасник спільних проектів. Головний художник низки фестивалів та сценограф театральних постановок.

 

 

 

koterlin_web_400

 

 Ростислав Котерлін народився 1966 року в Івано-Франківську. Закінчив факультет журналістики Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка. У 2005 році був стипендіатом програми Міністра Культури Республіки Польща Gaude Polonia.
З 1999 року редагує і видає єдиний в Україні систематичний альманах з питань сучасного мистецтва «Кінець кінцем». Працює головним художником обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки. Дослідник та аналітик процесів, що відбуваються в сучасному мистецтві (в тому числі в Івано-Франківську). Творить в жанрах живопису, інсталяції та перформансу. Організатор та учасник практично всіх програм і проектів сучасного мистецтва в м. Івано-Франківську з дев'яностих років. Публікувався в польських та українських часописах, присвячених сучасному мистецтву. Учасник чисельних спільних та власних виставок як в Україні, так і поза її межами. (за текстом Ігоря Панчишина)

 

 

 

 

 

topij_web_400

 

Володимир Топій народився 1979 року у місті Судова Вишня. Живе та працює у Львові. Закінчив Львівську Національну академію мистецтв. Починаючи із 2006 року бере участь у спільних та проводить власні виставки у Львові та за кордоном. Автор перформансів „Квіти й книги" , „Міндобриво", (фестиваль L2, Люблін), „Чистий янгол або повернення Ікара-2" („Ніч культури", Люблін). На думку Владка Кауфмана: "Володимир Топій - відкриття в сучасному мистецтві, яке "вижило" після закінчення Львівської академії мистецтв. На жаль, сьогодні більшість випускників не продовжують займатися мистецтвом, а дбають більше про матеріальні речі"

 

 

yanovsky_web_400

 

 

Ярослав Яновський народився 1965 року у Івано-Франківську, де живе та працює. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. Івана Труша. Займався  постановками різноманітних вистав та фестивалів..  Автор та учасник багатьох перформансів, акцій та гепенінгів в Україні та за кордоном. Починаючи із 1990 року активно бере участь у виставках та проектах, що проходили в Україні, Німеччині, Росії, Іспанії, Польщі. Ігор Панчишин: Ярослав Яновський „не вважає за необхідне розграничувати жанрово потребу висловитись. Успішний як у фотографії так і у відео, живописі, відеоінсталяціях і мультимедіа. Окремий проект «Donumenta» в Регенсбурзі (Німеччина) був зрежисерований як кількаденна акція різновидових програм".   

 

 

romanowski_web_400

 

Денис Романовський народився 1970 року у Мінську. Від 2007 року живе та працює у Стокгольмі. Отримав диплом  у Державному білоруському університеті (фізика) та білоруській Державній академії мистецтв. Навчався у Королівському університетському коледжі образотворчих мистецтв у Стокгольмі (майстерня професора Пітера Хагдала). Мистецтвом перформансу почав займатися у 1996 році. Починаючи із 1999 року активно бере участь  у акціях та виставках у всьому світі. Одночасно виступав куратором та співорганізатором мистецьких акцій у Швеції, Білорусі та Німеччині.  До 2008 року разом із Віктором Петровим організовував Міжнародний фестиваль мистецтва перформансу «Навінкі» (Мінськ, Білорусь)

 

 

 

 

ВПЕРШЕ в рамках Днів Мистецтва Перформансу відбудеться  Школа перформансу, яку буде проводити відомий польський перформер та педагог Януш Балдиґа та професор мистецтв та куратор зі Швейцарії Сибіл Омлін

janusz_baldyga_web_400

 

 

Януш Балдиґа народився 1954 року у Любліні. Закінчив Художній факультет Академії Образотворчого Мистецтва у Варшаві. Займається перформансом, малюнком, є автором інсталяцій та композицій у просторі. Член та співзасновник мистецької групи „Майстерня" (1976-81), співкерівник майстерні "Деканка" (1977-79). Є членом Академії Руху. Його мистецькі проекти охоплюють багато перформансів, вуличних дій, інсталяцій просторових об'єктів. Брав участь у виставках, симпозіумах та мистецьких маніфестаціях у Польщі та поза її межами. Значного розголосу набув його перформанс на VII Малому Фестивалі Мистецьких Форм 1999 року.

 

 

 

 

Сибіл Омлін народилася 1965 року у Швейцарії, живе у Сьєрі та Цюріху. Вивчала німецьку літературу, історію мистецтва та сучасну історію у Цюріхському університеті. В 1996-2001 роках працювала журналістом та арт критиком у  Neue Zürcher Zeitung NZZ. Починаючи із 1999 року читає лекції з теорії мистецтва та теорії літератури у Цюріхському університеті мистецтв (факультет німецької літератури) та у Базельській академії мистецтв. У 2001-2009 роках - професор (теорія мистецтва)  у Інституті мистецтв Базельської академії мистецтв (директор Інституту у 2001-2009 роках). Від 2009 року - Директор Академії Мистецтв у Сьєрі (ECAV - Ecole cantonale d'art du Valais). Є автором низки публікацій про швейцарських та німецьких сучасних митців, була куратором чисельних виставок у Європі.

Деталі та запис>>

citadel       lublin       lviv          lviv_rada       ph_logo_byline_en_color         pi_minsk

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля