Події


 

 

Польські фільми на фестивалі Docudays UA24 квітня — 03 травня 2020

 

З 24 квітня до 3 травня в рамках фестивалю Docudays UA представляємо польські фільми «Про звірів та людей» Лукаша Чайки та «19.91» Емілії Снєґоської.


Лукаш Чайка – кінорежисер, гейм-дизайнер і телерепортер. Закінчив факультет політичних наук та Центр латиноамериканських студій Варшавського університету, а також документальну програму Dok Pro Школи Анджея Вайди. «Про звірів та людей» – його дебютний фільм.


«Про звірів та людей» – документальний фільм про події у Варшавському зоопарку до і під час Другої світової війни. Головні герої фільму – Ян Жабінський, засновник і багаторічний директор зоопарку, та його дружина Антоніна Жабінська. Під час війни вони переховували євреїв і польських бійців опору в покинутому зоопарку – у власному будинку і в порожніх підсобках загонів для тварин. Загалом їм вдалося врятувати близько 300 людей.


Емілія Снєґоська – режисерка та мовознавиця. У 2018 році Емілія закінчила факультет режисури кіно Державної вищої школи кіно, телебачення і театру в Лодзі (Польща). З 2014-го вона працює асистенткою режисера в ігровому та документальному кіно, а також займається телевізійними жанрами. Наразі мешкає та працює у Берліні.


«19.91» – це тиха і скромна історія про зустріч 19-річної Єтти з Німеччини та 91-річної польки, пані Зоф’ї. Під час щорічної волонтерської роботи у Варшаві Єтта регулярно відвідує пані Зоф’ю, яка провела роки своєї юності у концентраційних таборах Аушвіц та Равенсбрюк. Фільм переміг у конкурсі короткометражного кіно серед молодих режисерів на Міжнародному фестивалі документального кіно у Будапешті.


Фільми будуть у доступі з 24 квітня до 3 травня на платформі фестивалю https://docudays.ua/.


Більше інформації на https://docudays.ua/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля