Події


 

 

Виставка "Відомі невідомі. Поляки світу"лютий 2020
Кропивницький
лютий 2020
Кропивницький | Бібліотека ім. Д. Чижевського | вул. Велика Перспективна, 24 | виставковий простір, 2 поверх Вхід вільний. Щоденно в будні дні від 10:00 до 19:00, у суботу й неділю до 18:00

 

Відкриття виставки 24 лютого 2020 року о 16.00На виставці, що складається з 20 різнокольорових планшетів, представлені досягнення 40 видатних поляків, відомих та шанованих у світі, але маловідомих у Польщі. Серед героїв виставки польські науковці – засланці після січневого повстання 1863 року. Видатні поляки, змушені залишити свою батьківщину, жили у найрізноманітніших куточках світу:  одна з найпрестижніших марок годинників була створена поляком, що жив у Швейцарії – Антоні Патеком; у Китаї та Японії жили: єзуїт, картограф та орієнталіст Міхал Бойм, окуліст та педіатр Вацлав Шуневич та місіонер Владислав Жебровський; Антарктику досліджував польський геолог Генрик Арцтовський, Африку – кореспондент Казимир Новак; у США астрономічні дослідження вів Богдан Пачинський; інженер Владислав Турович – генерал повітряних сил Пакистану, був національним героєм у цій країні.

Видатними є заслуги Людвіка Хіршфельда – бактеріолога, імунолога та серолога, що працював переважно у Балканських країнах та поклав основу вчення про групи крові. В Америці уславились польські інженери, що будували мости, залізниці, дороги та порти у США, Канаді, Перу та Еквадорі - Казимир Ґзовський, Ернест Малиновський та інші. З-поміж українських поляків представлений на виставці архітектор Владислав Городецький - автор "Будинку з химерами" та Художньо-історичного музею (нині Національний музей українського мистецтва) в Києві.Організатори:

Міністерство закордонних справ Республіки Польща

Архів у Варшаві Польської академії наук

Польський Інститут у Києві

Музей музичної культури ім. К. Шимановського у Кропивницькому

Об’єднання поляків “Полонія” ім. К. Шимановського

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського, м. Кропивницький


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля