Події


 

 

Виставка «Ризикуючи життям. Поляки рятують євреїв під час Голокосту» у Чернівцях22 жовтня — 12 листопада 2019
Чернівці
22 жовтня - 12 листопада
Польський народний дім | вул. Ольги Кобилянської, 36 | Відкриття виставки заплановано 22 жовтня о 14:00 | Деталі за телефоном: +38-099-027-14-39

 

Поляки, що стали свідками Голокосту, пережили цей досвід у винятковий спосіб. Вони не лише змагалися з брутальним терором німецького окупанта, але також мали протидіяти жорстокому гітлерівському винищенню своїх сусідів – євреїв.


В окупованій Польщі, на відміну від інших країн Західної Європи, за допомогу євреям загрожувала смертна кара. Незважаючи на це багато поляків протистояло злу і рятувало євреїв. За життя кожного врятованого, вони ризикували не лише своїм життям, а й життям своєї родини. Завдяки небайдужості вдалося врятувати тисячі польських євреїв. Частина рятівників була відзначена Інститутом Яд Вашем у Єрусалимі званням «Праведників народів світу».

Виставка представляє обличчя, історії і мотивації поляків, що рятували євреїв під час окупації.


Експозиція була створена в рамках музейного проекту «Польські Праведники – Повернення пам’яті», що базується на унікальних документальних матеріалах Праведників і євреїв, що пережили Голокост.


Виставку було створено за підтримки Міністерства закордонних справ РП.


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля