Події


 

 

Виставка «Боротьба і муки. Польські громадяни під час Другої світової війни»01 — 17 вересня 2019
Київ
1 вересня - 17 вересня
Музей історії міста Києва | вул. Хмельницького, 7

 

1 вересня о 15:00 в Музеї історії міста Києва (вул. Хмельницького, 7) відбудеться відкриття виставки «Боротьба і муки. Польські громадяни під час Другої світової війни», яку підготував Музей Другої світової війни в Ґданську.


Виставку відкриватиме Надзвичайний і Повноважний Посол РП в Україні Бартош Ціхоцкі.


Виставка працюватиме з 1 по 17 вересня на четвертому поверсі музею. Вхід вільний.


Колектив авторів: Кароль Навроцький, Ґжеґож Берендт, Томаш Штуро, Марек Шиманяк, Войцєх Лукашун, Адам Жимла, Бартоломей Ґарба. Концепція дизайну: Tengent.


«На світанку 1 вересня 1939 року з нападу ІІІ Райху на Польщу розпочалася Друга світова війна. Спочатку вона зачепила Європу, а потім, поширившись на весь світ, призвела до найбільшої катастрофи в історії людства.


За тиждень до початку війни, 23 серпня 1939 року, Гітлер і Сталін підписали пакт, відомий як Пакт Молотова-Ріббентропа. У ньому містився таємний протокол – що порушував міжнародне право – про поділ зон впливу у Центрально-Східній Європі.  17 вересня 1939 року східну частину Польщі зайняла Червона армія. Союз Гітлера і Сталіна протримався до 22 червня 1941 року, коли ІІІ Райх пішов у наступ на СРСР.


Катаклізм найстрашнішої з воєн тривав майже 6 років і забрав життя кількадесяти мільйонів невинних жертв.


У цій виставці ви побачите свідчення польської боротьби з тоталітаризмами, виняткову любов до свободи, героїчний порятунок інших, геройство солдатів і цивільного населення, геройство зброї і боротьбу за свободу інших країн – усе це варте нашої пам’яті.  


Пам’ять про цю трагедію поєднує покоління і виражає повагу до жертви наших предків.


Польща – саме тут почалася ця історія».


д-р Кароль Навроцький,

директор Музею Другої світової війни в ҐданськуПідпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля