Події


 

 

Польські письменники на МАЧ 2019 у Львові01 липня — 04 серпня 2019
Львів
1 липня - 4 серпня
Театр Лесі Українки |вул. Городоцька, 36 | щодня о 18:30 | Вхід на усі заходи фестивалю – вільний.

 

Місяць авторських читань у Львові – найбільший транскордонний фестиваль Центрально-Східної Європи, відбувається в Україні вже уп’яте. Фестиваль об’єднує у єдиний літературний і культурний простір Польщу, Чехію, Словаччину та Україну, і будує насичені зв’язки між Брно, Остравою, Кошицями, Вроцлавом та Львовом через письменників, що мандруючи між цими містами, творять живу мережу спільних смислів. Щороку фестиваль запрошує до компанії чотирьох країн-господарок ще одну країну-почесну гостю, і знайомить з нею аудиторію в усіх п’яти містах. У 2019 році почесною гостею Місяця авторських читань у Львові стане Румунія.


Від 5 липня до 4 серпня у Львові, в галереї сценографії Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) щодня о 18:30 чекайте на письменників зі Польщі, Чехії, Словаччини та України, а о 20:00 зустрічайте гостей з Румунії. Вхід на усі заходи фестивалю – вільний.


Як і щороку, польська література різноманітно представлена на фестивалі.


Вероніка Мурек

11.07 – 18:30

Польська письменниця, авторка оповідань та театральних п’єс. 1989 року народження, випускниця факультету права та адміністрування Сілезького університету, живе в Катовіце. Дебютна збірка оповідань Uprawa roślin południowych metodą Miczurina («Культивація південних рослин методом Мічуріна») отримала літературну премію Вітольда Ґомбровича. Критики звернули увагу на помітне чуття мови авторки та свободу у створенні гротескного світу. Мурек була високо оцінена за театральну творчість – у 2015 році вона отримала Драматичну премію Гдині за збірку драм Feinweinblein.

Мурек порівнюють з метеоритом, що стрімко впав на сцену польської літератури – її люблять за «апетитну» мову, чудове почуття гумору та влучні й безжалісні спостереження.

 

Малґожата Реймер

15. 07 – 18:30

1985 року народження, прозаїчка і репортерка. Випускниця культурології Варшавського університету. Дебютувала в 2009 році романом «Токсимія». Через чотири роки вона опублікувала збірку репортажів про Румунію «Бухарест: Пил і кров», за яку отримала премію Newsweek імені Терези Торанської та Літературну нагороду для письменниць Gryfia. У 2019 році отримала престижну премію Paszport Polityki за книжку, присвячену цього разу Албанії – Błoto słodsze niż miód. Це історія про країну під терором Енвера Ходжа, диктатора, який вважав, що його країна може стати самодостатньою опорою комунізму. Живе в Тирані, де працює над книгою про сучасну Албанію.

Гротескність та чорний гумор називає різновидом краси. Історії Реймер - правдиві чи вигадані, завжди мають особливий післясмак. Авторка слухає людей довкола та занурюється в місто, аби говорити про важкі теми щиро, не уникаючи правди.


Губерт Клімко-Добжанецький

25.07 – 18:30

1967 року народження, письменник і режисер. Вивчав філософію в Познані, Вроцлаві та ісландську філологію в Рейк'явіку. Випускник відділу радіо і телебачення Кшиштофа Кешловського Сілезького університету в Катовіце. Автор романів, новел, збірок оповідань, книг для дітей та короткометражних фільмів. Його книги з'явилися в перекладах дванадцятьма мовами. Номінований на найважливіші літературні нагороди в Польщі та Європейську літературну премію. Дворазовий стипендіат Міністерства культури і національної спадщини, та департаментів культури Франції та Греції. Дописує авторську колонку до щомісячної газети «Одра». У 1997-2007 роках жив в Ісландії, де має громадянство. З 2007 року живе у Відні та селі Красне у Західнопоморському воєводстві. Нещодавно опублікував збірку оповідань Dżender domowy i inne historie (2017), восени має вийти його нова книга Złodzieje bzu.

 

Каміль Балук

29.07 – 18:30

Народився у 1988 році в Ганновері, закінчив соціологію, нідерландську філологію та журналістику у Вроцлавському університеті та Польську школу репортажу. Переможець п'ятого конкурсу стипендій ім. Ришарда Капусцінського за збірник репортажів про сучасні Нідерланди. У 2017 році опублікував свій дебютний збірник Wszystkie dzieci Louisa, пізніше перекладений на нідерландську та чеську. «Це була моя найбільша мрія: мати багато дітей. Мати їх найбільше з усіх. Бути кращим за інших чоловіків», – розповідає герой цієї історії. Минулого року Балук був співавтором книги Wodecki. Tak mi wyszło.

Твори Балука – сенсаційні, однак тут йдеться аж ніяк не про дешеві прийоми. Автор використовує слідчу журналістику як обгортку, за котрою ховаються важливі етичні нюанси суспільства та відкриваються таємниці нідерландських систем, як наприклад, донорство, а також життєві історії, які за цим стоять.

 

Бартош Садульський

02.08 – 18:30

1986 року народження, поет і журналіст. Автор книг віршів post (2012), tarapaty (2016) та mniej niż jedno zwierzę (2019). За першу з них він був номінований в 2013 році на Літературну премію Silesius в категорії дебютів, за другу отримав вроцлавську культурну премію «Warto». Його роботи перекладені українською, словацькою та англійською мовами. Автор путівників Мальтою і Борнгольмом. Цьогорічний стипендіат програми «Молода Польща» Міністерства культури і національної спадщини РП. Постійний дописувач порталу dwutygodnik.com, секретар редакції щоквартального «Herito», видаваного Міжнародним центром культури у Кракові. Жив у Вроцлаві, тепер живе в Нові Гуті.


   

У програмі можливі зміни. Актуальну інформацію переглядайте:

http://www.misyacavtorskykhchytan.com.ua

https://www.facebook.com/misyacavtorskykhchytan/


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля