Події


 

 

Лабораторія драматургії Національної спілки театральних діячів України03 — 05 липня 2019
Київ
3 липня - 5 липня
Театр драми і комедії на лівому березі | Броварський пр-кт, 25

 

28 червня у Києві стартувала перша Лабораторія драматургії Національної спілки театральних діячів України. Її куратором виступив відомий український драматург Павло Ар’є, який пройшовши школу Royal Court Theatre і давно мріяв про створення драматургічної школи в Україні.


Перша резиденція, що триватиме протягом 8 днів, включатиме семінари та майстер-класи з режисерами, психологами і драматургами.


15 учасників, що обрані за конкурсом, вивчатимуть правила побудови сюжетної лінії, характеристики персонажів, вивчатимуть особливості дитячої психології та сприйняття в залежності від віку, особливості драматургії для театру ляльок з використанням різних видів ляльок та живого плану; особливості музично-драматичних творів для дітей тощо.


Окрім відомих українських драматургів, режисерів та педагогів Наталії Ворожбит, Ірини Гарець, Михайла Урицького та ін., міжнародне ґроно «тьюторів» Лабораторії очолить польська письменниця і драматург Маліна Пшеслюга (навчальний блок: «Як писати для дітей: польський досвід»).


За однією з п’єс, що буде створена в рамках Лабораторії, Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра планує створити постановку.