Події


 

 

Концерт з нагоди 156-тої річниці Січневого повстання 1863 року23 січня 2019
Київ
23 січня
Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва | вул. Межигірська, 2 | Початок о 18:30 | Вхід за запрошеннями

 

З нагоди 156-тої річниці Січневого повстання 1863* на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відбудеться урочистий концерт у виконанні оркестру Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва під орудою всесвітньовідомого українського диригента Олексія Баклана, програма якого складатиметься з творів Фридерика Шопена, Вольфганга Амадея Моцарта та Едварда Елгара. Організаторами події є Посольство Республіки Польща в Україні, Польський Інститут у Києві та Міжнародне товариство польських підприємців в Україні.


У фойє театру проходитиме виставка виставка графіки Артура Ґроттґера. Художник Січневого повстання. Саме так називають уродженця Отиновиць на Поділлі Artur Grottger (1837–1867). Польський живописець, ілюстратор та рисувальник, один з провідних представників польського романтизму, що став відомим передовсім завдяки циклу творів на тему Січневого повстання 1863-1864 років.


Основу творчого доробку Артура Ґроттґера складають чорно-білі серії малюнків: цикли «Варшава І», «Варшава ІІ», «Polonia», «Lithuania», «Війна». Наприкінці XIX століття ці цикли почали вважати хроніками минулих подій. Вони стали одним з найяскравіших символів польської боротьби за незалежність.


На виставці буде представлено три цикли цієї хроніки, а саме: „Polonia”: 1863, „Lituania”: 1864–1866 та Долина сліз (Війна) 1866–1867.


*Січневе повстання (1863–64) – національно-визвольне повстання поляків проти Російської імперії, яке охопило землі Королівства Польського, Литви і частково Білорусі та Правобережної України. Причинами повстання стало прагнення національно свідомої частини польського суспільства здобути державну незалежність і відновити Річ Посполиту. Піднесенню польського національного руху сприяли успіхи у визволенні та об'єднанні Італії, зростання демократичних сил в європейських країнах, утворення й діяльність таємних радикально-демократичних організацій у Росії.


До вересня 1864 року повстання було придушене, тільки окремі загони протрималися до початку 1865 року. Російський уряд жорстоко розправився з учасниками повстання: сотні поляків були страчені, тисячі заслані до Сибіру або віддані до армії, а їхнє майно було конфісковане. Було скасовано залишки автономії Польського Королівства. Січневе повстання, ставши наймасовішим і демократичним з усіх польських національно-визвольних повстань ХІХ ст., сприяло зростанню національної свідомості дедалі ширших верств польського суспільства і тим самим формуванню модерної польської нації.